ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

2021 Yılı Sinema Destek Başvuruları Başladı

22.01.2021
2.795
A+
A-
2021 Yılı Sinema Destek Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 5224 Sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında verilecek destekler için başvuru usulleri ile son başvuru ve değerlendirme toplantı tarihleri aşağıdadır.


·         Proje Geliştirme Desteği

·         Animasyon Film Yapım Desteği

·         Kısa Film Yapım Desteği

·         Senaryo ve Diyalog Yazımı Desteği

türleri için başvurular E-devlet üzerinden yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen destek türleri için 9 Kasım 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Ocak ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.


·         Yerli Film Gösterim Desteği

için başvurular www.sinema.gov.tr > Başvurular sekmesinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Başvuru Belgeleri”nin Sinema Genel Müdürlüğü’ne posta yoluyla veya elden teslim edilmesi suretiyle yapılacaktır.

Yerli Film Gösterim Desteği için 30 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Ocak ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.


·         İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği

·         Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım Desteği

·         Dağıtım ve Tanıtım Desteği

türleri için başvurular E-Devlet üzerinden,

·         Ortak Yapım Desteği

·         Çekim Sonrası Desteği

türleri için başvurular www.sinema.gov.tr > Başvurular sekmesinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Başvuru Belgeleri”nin Sinema Genel Müdürlüğü’ne posta yoluyla veya elden teslim edilmesi suretiyle yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen destek türleri için başvurular 2021 yılı içerisinde iki dönemde değerlendirilecektir.

7 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Mart ayı içerisinde; 8 Aralık 2020-30 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak başvurular ise 2021 yılı Eylül ayı içerisinde değerlendirilecektir.


·         Belgesel Film Yapım Desteği

için başvurular E-devlet üzerinden yapılacaktır.

Belgesel Film Yapım Desteği için 28 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Nisan ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.


E-Devlet üzerinden yapılan başvuruların Destekleme Kurulu gündemine alınabilmesi için son başvuru günü saat 18.00’a kadar yapılması; fiziki ortamda yapılan başvuruların Destekleme Kurulu gündemine alınabilmesi için başvuru formunun ve belgelerin Sinema Genel Müdürlüğü’ne son başvuru günü saat 18.00’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.