ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

2020 Bir Şiiri İnceleme Ödülü

12.11.2019
2.299
A+
A-
2020 Bir Şiiri İnceleme Ödülü

İzmir Karşıyaka Belediyesi, Homeros Edebiyat Ödülleri kapsamında bul yıl Bir Şiiri İnceleme Ödülü 2020 Yarışması düzenliyor. Yarışmaya bireysel ya da ortak bir şiir incelemesiyle son gün olan 10 Ocak 2020’ye kadar başvurabiliniyor.

Dil, inceleme-araştırma, söyleşi ve şiir dallarında verilen Homeros Edebiyat Ödülleri 2020’de Bir Şiiri İnceleme Ödülü olarak düzenlenmiştir. 2017 yılında, Kültür Bakanlığının verilerine göre, internet ortamında on milyondan fazla insan şiir yazıyor. Basılı yayında ise, ayda 3000 şiir yayımlanıyor. Bunca şiir yayımlanmasına karşın şiir sanatı (poetika) üzerine hiçbir çalışma yok. Şiir düşüncesi ağırlığı olmadan, bir şiir ağırlığının olamayacağı doğrusuna bağlı kalarak; bu alandaki eksiği gidermek amacıyla Bir Şiiri İnceleme Ödülü konulmuştur.

Ödüller

Birinci:2.000 TL

İkinci: 1.500 TL

Üçüncü: 1.000 TL

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 10 Ocak 2020

Ödül Töreni: 21 Mart 2020 (Dünya Şiir Günü)

BİR ŞİİRİ İNCELEME ÖDÜLÜ 2020 KATILIM KOŞULLARI

1. Ödül, herkese açıktır. Belediye çalışanları ve birinci derece yakınları, seçici kurul üyelerinin birince derece yakınları dışında herkes katılabilir.

2. Dileyenler ortaklaşa yapacakları bir çalışmayla ödüle katılabilir.

3. Katılımcıların 1923 sonrası (Cumhuriyet sonrası) yazılagelen Türk şiirinden seçecekleri bir şiiri inceleyeceklerdir.

4. Ödüle katılacak incelemeler daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

5. Ödüle katılacak incelemeler için sayfa sınırlaması yoktur.

6. Ödüle katılacak incelemeler bilgisayarda çift aralıkla yazılmış olmalıdır.

7. Birincilik için 2.000 (iki bin), ikincilik için 1.500 (bin beş yüz), üçüncülük için ise 1.000 (bin) Türk lirası ödül verilecektir. Seçici kurul uygun gördüğü takdirde ödülleri bölüştürebilir.

8. Dereceye giren incelemeler ortak kitap olarak basılacak, bunun karşılığında yazarlara yirmişer kitap verilecektir. Ayrıca telif ödenmeyecektir.

9. Ödüle son başvuru tarihi 10 Ocak 2020 günüdür. Ödül, 21 Mart 2020 Dünya Şiir Günü çerçevesinde düzenlenecek kutlama etkinliği sırasında açıklanacak ve sahiplerine verilecektir.

10. Seçici Kurul Üyeleri: Prof. Mehmet Yalçın, Prof. Mustafa Durak, İbrahim Oluklu, Veysel Çolak, Aslıhan Tüylüoğlu.

11. Ödüle katılan çalışmalar iade edilmez.

Eserlerin Gönderimi

1. Ödüle katılanların yaptıkları incelemelerin 5 nüshasını, özgeçmişlerini, adreslerini, e-posta ve telefonlarını içeren bir yazı ile “Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü” Homeros Edebiyat Ödülleri Bir Şiiri inceleme Ödülü 2020

2. Bahriye Üçok Bulvarı No:5 35600 Karşıyaka – İZMİR adresine APS, kargo, taahhütlü posta ile göndermeleri ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İletişim Bilgileri

Yarışma Başvuru Adresi: Bahriye Üçok Bulvarı No:5 35600 Karşıyaka – İZMİR

Ödül Sekreteryası: Sezin Erdem Tel: 0232 399 4086 (Hafta içi 08.00 – 17.00)

Kaynak: https://edebiyatyarismalari.com/

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.