ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

1.Ulusal “Fark et” Öykü Yarışması

20.12.2019
1.594
A+
A-
1.Ulusal “Fark et” Öykü Yarışması


YARIŞMA HAKKINDA

Gör, Hisset, Frak et …

FARKINDALIK YARATMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (TEKNİK ŞARTNAMESİ)

AMAÇ: “FARK ET ” sloganı ve edebiyatın bütünleştirici etkisi ile halkımızın farkındalık gerektiren konulara karşı ilgisini ve duyarlılığını arttırmak amacı ile düzenlenmiştir.

Yaşamda yeri olan tüm öğelere; insanlara, doğaya, hayvanlara ve bu öğeler arası, aksaklık, haksızlık, tehdit ve risk oluşturan eylemlere karşı bakışımız ve davranışlarımız doğanın akıl sahibi varlıkları olarak sorumluluklarımızın ne kadar farkında olduğumuzu gösterir.

Bu kapsamda;

YARIŞMA KONUSU

* Maruz kalınan tehlikelere, risklere, aksaklıklara ve haksızlıklara karşı toplumun bilinç düzeyini arttırmak

* Bireylerin; doğaya, insanlara ve hayvanlara karşı hassas ve duyarlı olmalarına katkı sağlamak

* Kişilere sorumluluk duygusu aşılamak

*Yardımlaşma ve dayanışmanın önemi gereği, kanayan yaralara, yüreklere dokunmak gibi farkındalık gerektiren konulardır.

KATILIM KOŞULLARI

*Yarışma 18 yaş üzeri herkese açıktır.

*Öyküler daha önce basılmamış, yayınlanmamış  ve ödül almamış olmalıdır.

*Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

*Her yarışmacı bir adet öykü ile katılabilir.

*Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin  öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumluluğu kabul eder.

*Yarışmaya, A-FARK Derneği üyeleri ve birinci dereceden yakınları katılamaz.

*Başvuru sahibi yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK ESERLERDE ARANACAK ŞARTLAR

*Öykünün konusu ‘’FARK ET ’’ sloganı ile alakalı olmalıdır. Türkçe ve Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalıdır.

*Yarışmaya katılacak öyküler; 12 punto, 1.5 satır aralığı, Times New Roman fontu  ve A4 boyutu ile 5 sayfayı geçmeyecek uzunlukta olmalıdır.

*Öykülerin üzerinde yazarın adı olmamalıdır. Sadece öykünün adı ve sol üst köşeye 5 harften oluşan rumuz yazılmalıdır.

ESERLERİN TESLİMİ

*Öyküler 6 nüsha ve bilgisayar çıktısı olarak bir zarfa konacaktır.

*Yazarın kısa öz geçmişi ve iletişim bilgilerinin yazılı olduğu kağıt ise ayrı bir zarfa konarak üzerine sadece rumuz yazılacaktır.

*Yarışmaya katılacak eser dosyası, 6 nüshalık öyküler, öykünün cd kaydı ve iletişim bilgi zarfı ayrı olarak hazırlandıktan sonra tek bir zarfa konarak;

Adres: Enfa Yapı – Fevzipaşa mh. İnönü cad. No. 164/1 Çanakkale Tel: 0 507 2587214 adresine posta yolu ile teslim edilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son başvuru tarihi: 17.06.2020’dir

Yarışma sonuçları; 14.09.2020 tarihinde açıklanacaktır.

Ödül Töreni; 2020 Ekim ayı içerisinde yapılacaktır.

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü : 3.000,00 TL.

İkincilik Ödülü :  2.000,00 TL.

Üçüncülük Ödülü: 1000.00 TL.

Mansiyon : 500.00 TL.

Yurtdışından katılanlar hariç ödülü hak eden kişi, ödülünü almak üzere ödül töreninde bizzat bulunmak zorundadır. Ödül törenine; Yarışma Yürütme Kurulu’nun kabul edeceği bir mazereti olmaksızın katılmayan kişiye ödül verilmez, ödül dernek uhdesinde kalır.

Tüm eserlerin telif hakkı eser sahiplerine ait olacaktır, ancak yarışmayı düzenleyen  A-FARK Derneği, sahiplerinin isimlerini belirtmek koşulu ile yarışmaya katılan öyküleri kendi süreli, süresiz yayınlarında basabilir.

SEÇİCİ KURUL

Sevinç ÖZER – Prof. Dr.

Necmi  AKYALÇIN- Dr. Öğr. Üyesi

Mahir Ünsal ERİŞ- Yazar

Münevver İZGİ – Yazar

Cevdet COŞKUN- Türk Dili ve Edb. Yüks. Lis. Öğr.

Yarışma Sekretaryası

Nurten ALBAYRAK

Tel: 0 532 3643165

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.