ALTIN 458,62
DOLAR 7,6604
EURO 8,9115
BIST 1,1633
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Gök Gürültülü

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Duyurular

29.02.2020
288
A+
A-
Edebiyat ve Sanat Dünyasından Duyurular

29 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.13.00’de;14.Ankara Kitap Fuarı-ATO Congresium, Söğütözü Caddesi, No.1, İnkilap Kitabevi Standı Söğütözü-Ankara adresinde, Yazar Emrah Akçay ”Sözsüz Sızıntı 1-11” isimli kitabını okuyucuları için imzalayacaktır. Tanışmak-Kitap İmzalatmak-Fotoğraf çektirmek-Sohbet Etmek için kendisini ziyaret edebilirsiniz. Fuar, 28 Şubat 2020-08 Mart 2020 tarihleri arasında, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

******

29 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.15.00’de;Şirinyel Kütüphane&Kafe-Selanik Caddesi, No.26/13 Kızılay-Ankara adresinde, Şair Celal İnal ”Dünyanın Doğusundan” isimli şiir, Yazar Sedat Demirsoy ise ”Bir Dönemin Öyküsü Gazi Mustafa Kemal” isimli tiyatro oyunu kitabını okuyucuları için imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.
DAĞSU SÖNMEZ
40 Kitap Genel Yayın Yönetmeni
E Posta.adobe.dagsu@gmail.com

*****

29 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.16.00’da;Antik Sahaf Kitap Kahve Evi-Ş.Mustafa Mahallesi, 3512 Sokak, No.8-B (Asutay İş Merkezi Arkası)Tarsus-Mersin Tel.0-324-6137134 E Posta.antiksahaf@hotmail.com adresinde, Dr.Arif Koşar ”Sınıf, Statü ve Kimlik-Postmodern Özne Arayışının Eleştirisi.” konusunda bir söyleşi gerçekleştirecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*****

29 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.18.00-18.45 arasında;14.Ankara Kitap Fuarı-ATO Congresium, Söğütözü Caddesi, No.1, Stand A-204 Söğütözü-Ankara adresinde, Özlem Ertan’ın moderatörlüğü’nde Zeynep Çolakoğlu-Uğur Kılınç-Murat S.Dural-Nurgül Çelebi’nin iştirakı ile ”Korku Edebiyatı Bağlamı’nda Müzik ve Korku İlişkisi.” söyleşisi gerçekleştirilecektir. Yazarlar, daha sonra 19.00-20.00 arasında okuyucuları için kitap imzalayacaklardır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

01 Mart 2020 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Ahmet Yesevi Vakfı-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Küçük Ayasofya Cami Yanı, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul Tel.0-212-6385012 Fax.0-212-6383547 E Postalar;e_asliyuce@yahoo.com veya hayesevivakfi@gmail.com veya yesevidergisi@gmail.com Web.http://hocaahmedyesevivakfi.com adresinde, Orhan Sakin’in ikram edeceği ”Sabah Kahvaltısı” eşliğinde Prof.Dr.Cemal Zehir ”Türk Tarihinde Liderlik.” konusunda bir konuşma yapacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.(Erdoğan Aslıyüce-Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı ve Yesevi Yazı Şiir Dergisi Sahibi-Tel.0-532-2654708)

*****

06 Mart 2020 Cuma günü, saat.20.00’de;Ticaret Odası Salonu-Organize Sanayi Girişi, İtfaiye Karşısı Nazilli-Aydın adresinde, Avukat Yücel Bildiren’nin sunumu ile Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun, şef Murat Sezar yönetiminde ”Kışa Veda Konseri” icra edilecektir. Konser’in konuk sanatçısı ise TRT İstanbul Radyoru Ses Sanatçısı Ayşen Birgör’dür, isteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

*****

08 Mart 2020 Pazar günü, saat.18.15-19.15 arasında;18.Bursa Kitap Fuarı (Çekirge Salonu) Bursa adresinde, Ava ve Şirin Baba Yayınları Yöneticilerinin düzenlediği ”Musa Dinç’in Yazdığı Tipten Tipe Mizahi Öyküler Kitabı” için bir panel gerçekleştirilecektir. Roni War-Musa Dinç-Elif Burcu Özkan ve Güneş Aynur Mete’nin panelist olarak iştirak edeceği bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

*****

12.YUNUS EMRE ŞİİR YARIŞMASI’NI KAZANANLARA BİRER PLAKET VE ÖDÜL BELGESİ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.15 MART 2020 PAZAR)


Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre‘mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği Yunus Emre Sanat Buluşması etkinlikleri çerçevesinde Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.

ŞİİR YARIŞMASI’NA İŞTİRAK ŞARTLARI;
Yarışma;2, ayrı konuda yapılmaktadır. Biri, konusu serbest olan şiirler. Biri de, Yunus Emre için yazılmış şiirler olmak üzeredir. Katılımcı isterse, sadece birinde. İsterse, her ikisine de katılabilir. Yarışmaya tek şiir ile katılabilineceği gibi, en çok 3 şiiri ile de iştirak edilebilir. Şiirler, bilgisayar ile yazılmış olacaktır. Yarışmaya katılanın kim olduğunu saklayan, rumuz ile katılınacaktır. Rumuz, şiirin üst sağ köşesine yazılacak. Üzerine rumuz yazılmış zarfın içerisine adı soyadı-rumuzu- telefonu-e posta adresi ve kısa özgeçmişi konulacaktır. Katılımcı, her şiirinden 5’er adet gönderecektir. Yarışmaya isteyen herkes katılabilir, yarışmanın konusu serbesttir. Şiirler, elden teslim edilebileceği gibi posta veya kargo ile de iletilebilir.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ;
Her iki kategori de, birincilik-ikincilik-üçüncülük ve 2 adet Mansiyona Plaket ve Ödül Belgesi verilecektir.

ÖDÜL TÖRENİ;15-18 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak 12.Yunus Emre Sanat Buluşması etkinliklerinde, 18 Nisan 2020 günü şiir dinletisi’nde yapılacaktır.

ADRES;
Eskişehir Sanat Derneği
İstiklal Mahallesi, Şair Fuzuli Caddesi, No.28/2 Odunpazarı-Eskişehir
Tel.0-535-3238363

Yazar
Yazar
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.