ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Yaşanmışlıklardan geriye kalanlar

Yaşanmışlıklardan geriye kalanlar

|Robert Pekoz|

Kendimi yeteri kadar sevmedim belki de…

Sevmedim gerçekten.

Sevgimi sorguluyorum.

Sevgi neydi acaba? diye soruyorum kendime.

Belki benim, belki de insanın en büyük eksiği budur.

Kendimi sevseydim eğer, her zorluğa rağmen direnirdim kendime karşı. Ama hiç kabullenemedim yaşadıklarımı. Kabullenemezdim, zira ben hep kendimi ayrıcalıklı bir yerlere koymuşum. Kendimi diğerlerinden ayırmışım farkında olmadan. Çok zaman yanılmışım ve bunu anlamakta gecikmişim. Bu hisle başarısızlığımı beni böyle dağıtan yoksa iyi niyetimden mi kaybedişlerim.

İncitilmiş yüreğim sevgiye aralıydı. Geçmişle gelecek arasında sevgi köprüleri kurmak isterdim. Ne var ki o kırgınlıklar içimde, bir acı olarak kaldı. İçime akıttım gözyaşlarımı. Öfke ve acılarımı gömdüm bir bir.. Bilmeden kalbimi kapatmışım. Güzel olan ne varsa yok saymışım. Gönlümü ezik türkülerle avutmuşum. Acılar geçmiş kalsa da ruhum ve benliğimin muhasebesi bitmedi hiç. Geriye dönmek imkansız artık. Her neyse, iyisi ve kötüsüyle yaşandı ve bitti.

Teorik olarak çok şey bilmeme ve anlamama rağmen, gitmek isteyenler çoktan koptu benden. Kimi bir şeyler alıp götürdü, kimi kalıcı izler bıraktı ve gitti.   

Dönüşü yoktu bu yolun. Bir yanımı hep ona ait sandım. Ona ömrümü bağlamıştım bir kere. Düş ve hayallerimde yaşattım ve bağladıkça ona asıl gerçeği göremedim. Biraz daha kapattım kalbimin görünmeyen kapılarını kendime.

Geçmişin izleri bir yara gibi içimde durur hala…

Her kırgınlığı içime attım ve bitti.

Yaşadığım hüzün ve sıkıntıları ruhuma bıraktım acılarıyla…

Geçmişe döndüm yüzümü, geleceği un ufak ettim.

Hiç kolay değildi hayat. Yaşanmamışlıkların acısı içimde bir sancı gibi durur. Yine de acılara gülüp geçtim. Kendime karşı hem acımasız hem de öfkeli… Yalnızlık zehirden bir meydi. Kalbim herkesten önce bana kapalı; hem de sevgilere aralıydı. “Oğlum, geçmişi geçmişte bırak, bırak hatıralarda kalsın” diyemedim.

Gitmek isteyenler çoktan çekip gittiler. Bir yanım varsın gitsin derken, seven yanım kal diyemedi.

Hayat bir muammaydı aslında. Biraz da yaşadığım anın önemini anlayamadım. Yaşam varla yok arasında olsa da gelecek günlerde umut aramadım. Geçmiş ise düşlerde kadı. Oysa gün bu gündü. Şu an’dı ve hemen şimdi…

Her acıdan bir ders almak, her güzelliği hayata geçirmek vardı.  .

Geleceğin bir garantisi yok biliyorum, ama yaşama karşı umudum var hala. Her şeye rağmen içimde çocuksu bir heyecan var   

Hayallerim var; büyük düşlerim, uykusuz gecelerim… 

Meçhul bir zamanı beklemiyor gibiyim.

Nerede başlar ve nerede nihayet bulur zaman?   

Kim olacak yanımda, kim tutacak yüreğimden, kim bakmaya kıyamayacak gözlerime.

Ya sen, Sen açacak mısın kalbinin kapılarını korkusuzca bana. Sende kendini terk etmişliğe bir son verecek misin? Tutacak mısın karanlıkta bıraktığın o kimsesiz çocuk ellerinden? Çok mu zor bunu yapman? Sen bu kadar mı vazgeçtin kendinden? Ya geç kalırsan benim gibi?  Yıllar sonra kendine yaptığın haksızlığa hayıflanmak boşuna.   

Doğrular doğrultusunda yol almak çözüm değil  

Kıramadığımız kalemde asılı duruyoruz.

Kalem, işimizin bitmediğini anlatıyor.

Bak bir tanem, dışarıda bahar havası esiyor.

Taze ve canlı bir rüzgarın esmesine kapatma kendini.

Yaşamın tüm heyecanı sarmış mevsim…

İnan ki güzelim mevsim senden daha delikanlı.

Her şeyin güzelini yaşıyor doya doya ve korkusuzca.

Ben geç kaldım, ama sen geç kalma yaşama.

Düşlerimin izini sür.

Güzel olan ne varsa tut ve bir daha bırakma.

Yaşamak her yaşta güzeldir .

Varla yok arsında erişilmez çiçek..

ETİKETLER: ,
Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.