ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 23°C
Gök Gürültülü

Kaşgarlı Mahmut hikaye yarışması

Kaşgarlı Mahmut hikaye yarışması

Yarışmada, birinciye 20.000, ikinciye 15.000. üçüncüye 10.000 lira ödül verilecek.(son katılım tarihi.31 ağustos 2018 cuma)…

 

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair

 

Avrasya Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen ”Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması” bu yıl beşinci kez Türk Dünyasındaki hikaye severleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da edebiyat dünyasında Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması rüzgarı esecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan uluslararası yarışma tüm Türkçe konuşan ülkelerde yapılacak. Her ülke kendi birincisini seçerek, uluslararası derecelendirmeye gönderecek. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ve TÜRKSOY’un işbirliği ile düzenlenen uluslararası yarışmaya katılan eserler Ankara’da ödüllerini alacak.

Geçtiğimiz yıllarda sırasıyla Uluslararası Ödülleri Türkiye’den Asuman Güzelce, Azerbaycan’dan Ejder Ol, Kazakistan’dan Nurgali Oraz ve İran Azerbaycan’ından Gafur İmamızade Hiyavî’nin aldığı Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması birinci kademe değerlendirmeleri, 26 Türkçe konuşan ülke veya bölgede yapılacak.

Konu serbestliği olan yarışmaya, her yazar daha önce ödül almamış ve yayımlanmamış, 1.000 – 10.000 kelimelik en çok iki ayrı öykü ile katılabilecek.
Yarışmaya gönderilecek öykülerin üzerinde sadece rumuz bulunacak, rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten her hangi bir işaret bulunan öyküler yarışma dışı bırakılacak.

Yarışmacının kimlik, açık adres ve kısa özgeçmişi ile bir adet fotoğrafı ayrı bir zarfa konarak üzerine sadece rumuz yazılacak ve bu küçük zarf, öykünün yer aldığı büyük zarfın içine yerleştirilecektir.

Yarışmaya gönderilecek öyküler bilgisayarla 12 punto olarak yazılacak ve 6 nüsha olacak. Dereceye giren öyküler kitaplaşacağı için, başvuru zarfının içine word formatında hazırlanmış dosya, CD’ye yüklenmiş olarak konacak.

avrasyayazarlarbirligi@gmail.com adresinden başvuru yapılabileceği gibi, Türkiye başvuruları ”Avrasya Yazarlar Birliği-Sakarya Mah. Göztepe Sokak 5/A Altındağ-Ankara” adresine yapılacak.

Bölgelerde eserlerin son teslim tarihinin 31 Ağustos 2018 olarak açıklandığı yarışmada dereceye girenler 30 Eylül’de açıklanacak.

Uluslararası değerlendirme ise Kasım ayında yapılacak ve Aralık ayında nihai ödül töreni Ankara’da düzenlenecek. Birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye 10.000 TL, mansiyon olarak ise 5.000 TL ödül verilecek.

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.