ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 26°C
Az Bulutlu

Her Davanın Bir Bedeli Vardır

Her Davanın Bir Bedeli Vardır

Her Davanın Bir Bedeli Vardır / Reis Bedel’den Ahmet Çalık’a Hodri Meydan

Atv’de yayınlanan, senaryoları ve adı çalınarak ekranlara gelen Reis Bedel dizisinin senaristi Soner Gümeci kanal sahibi Ahmet Çalık’a medya aracılığıyla açık bir mektup yazarak çağrıda bulundu…‘Topla avukat ordunu gel.’

 

Sayın Ahmet Çalık, Size yolladığım mektupları ve resmi ihtarnameyi dahi dikkate almayarak kanalınızda ivedilikle bana ait olan projemin çalınmasına müsaade ettiniz.

Şimdi size medya aracılığıyla açık bir mektup daha yazıyorum, inşallah bu defa dikkate alırsınız umarım. Daha öncede belirttiğim gibi bana ait olanı çalanlar Dürsaliye Şahan hanımefendiye ait olanı da çalarak haklarını gasp etmişlerdi fakat Dürsaliye hanım yılmadan hukuk mücadelesini sürdürdü ve 2006 yılında ekrana taşınan televizyonunuzun rating makinesi majör diziniz “Sıla’nın” eser sahibi olduğunu 5-6 yıl sonra mahkemece kanıtladı, kendinden çalınan hakların tazminini kazandı.

Biz haklılığımızı mahkemeden önce kamuoyuna kanıt ve belgelerle sunarak ‘Reis Bedel’ sevgisine gönül vermiş dostlarımıza ve tüm Türkiye halkına gerçekleri göstermeyi tercih ettik. Bu gerçeklik ışığında birçok sanatçı, oyuncu, sanat örgütleri ve avukatlar bizim haklılığımıza inanarak mahkemede şahitlik ve omuz birliğinde bulunacaklarını söylediler. Most yapım ise ihtarnamemize karşılık olarak bizi tehdit edercesine bir cevapla kendilerini savunmak yerine baskı kurmayı görev ediniyorlar.

Sayın Çalık, işin özüne gelecek olursak sizden beklentim ve isteğim şudur.

Yıllarca sürecek bir mahkeme sonrasında haklılığımızın kanıtlanacağına eminiz. Fakat bu zaman kaybı ne bizim Reis Bedel dizimizin yolculuğuna faydalı olacak, nede sizin itibarınızı yüceltecek. Gelin siz kendi avukatlarınızdan kurulu bir orduyla bu işin gerçekliğini araştırın, gelin siz bu işi bilen uzman ekiplerinizi görevlendirip bizim bu konuda haksız olduğumuzu kanıtlayın.

Mahkeme kararından önce siz kendi uzman adamlarınızın incelemesiyle bu iddiamızdaki haklılığımızı köreltebilirseniz ben ne size, ne most’a nede alakurt’a dava açmaktan vazgeçeceğim. Siz benim haksız olduğumu ispatlarsanız ben bana verilecek en ağır cezayı 10 misliyle kabullenmeye razı olacağım ve siz bu teklifimi kabul ederseniz size yakışanı yapmış olacak sadece zengin bir iş adamı değil imanlı bir gönül adamı olduğunuzu kanıtlayıp adaletliliğinizle de yüreklere selam duracaksınız.

Bakın size ne güzel bir teklif sunuyorum, siz kendi adamlarınızla her türlü araştırma ve benim haksız olabileceğimi kanıtlamak için her fırsatı değerlendirecek şekillerde istediğiniz çalışmaları yaptırın. Eğer haksızsam verilen en büyük cezanın 10 misline razı olacağıma şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum ama haksız olduğum kanıtlanamaz ve haklığım ortaya çıkarsa sizinde bunun bedelini olması gerektiği gibi ödemenizi bekleyeceğim.

 

Sevgi ve saygılarımla Soner GÜMECİ

 

Kaynak: www.reisbedel.com

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.