ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Sağanak Yağışlı

En çok takip edilen sosyal medya siteleri

Yazar
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
17.02.2016
716
A+
A-

Ülkemizde en çok ziyaret edilen websiteleri, siteden para kazanma yolları.

Türkiye’de en popüler web siteleri, türkiye web sitesi, hosting sitesi, en fazla, en çok izlenen 100 site, en fazla ziyaret edilen 200 site, en sık girilen 150 site, sosyal medya sitesi.

2015 en fazla ziyaret edilen sitelerimiz, 2014 2014 en popüler web siteleri, 2016 yılının en çok ziyaret edilen siteleri, dünyanın en iyi web sitesi, türkiyede en çok ziyaret edilen siteler hangileridir?

Web sitesi portalı, en çok, en iyi internet haber sitesi; arkadaşlık sitesi, site sıralama, faydalı web siteleri, internette en çok ziyaret edilen siteler, en iyi web siteler, en sık girilen arkadaşlık siteleri…

En iyi siteler listesi, en iyi web siteleri türkiye, güzel web sitesi, dünyanın en çok tıklanan siteleri ve sayfaları, dünya çapında hit siteler çok tıklanan siteler nelerdir?

En çok ziyaret edilen web siteleri, en sık girilen siteler, en beğenilen
türk internet siteleri, en cok tiklanan siteler listesi.
Google’de en çok tıklananlar, googlede en çok aranan ve tıklananlar, en çok tıklanan internet siteleri sıralaması…

En çok ziyaret edilen web siteleri, en güzel internet sitesi, hiti en yüksek olan, dünyanın en çok tıklanan sitesi, en çok tıklanan haber sitesi. Top 100 site listesi, top 10 web siteleri…

Türk internet siteleri, internet en çok tıklananlar, internette en çok tıklanan site, en çok tıklanan web siteleri, en çok tıklanan 100 site, çok tıklanan siteler…

Türkiye’de En Çok Aranan 10 İnternet Sitesi, internet, ilginç, bilgiler, en yüksek internet sitesi, site ve web sitesi.. İlginç web siteleri, en çok tıklanan hitli site. Ülkemizde ve dünyada en popüler siteler, youtube, google, twitter. Her gün en çok girilen site, facebook, en çok ziyaretçi çeken site, en popüler web siteleri…

En fazla bakılan, en işe yarar faydalı siteler, en popüler sayfalar, en çok, en, çok, popüler web sayfaları, türk sitesi, tıklanan sayfalar, girilen, türkiye, en çok kazanan, sosyal medya, en popüler insanlar kişiler, en büyük, web siteleri, işe yarar, ziyaret rekoru kıran siteler listesi.

En Çok Tıklanan Site

Bu yıl ülkemizdeki internet kullanıcılarının en çok tıkladığı web siteleri listesi, size birçok açıdan fikir verecektir. Alexa puanlamasına göre hazırladığımız en çok girilen siteler listesini aşağıda incelemenize sunuyoruz.

.

1- Google.com.tr

Yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google.com sitesinin Türkiye(tr) uzantılı girişi. Kullanıcıların çoğu tr uzantısını yazmadığı halde, otomatik konum belirleme özelliği ile, Türkiye’den yapılan girişlerde bu adres kullanılıyor. Bu uygulama bütün ülkelerde geçerli olduğu için de Alexa’nın dünya sıralamasında en üstte Google değil, Yahoo görünüyor. Ancak bu durum Google’ın her ülke için farklı sayfalar kullanmasından kaynaklanıyor.

2- Facebook.com

Dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, dünyadaki siteler sıralamasında 2. sırada yer alıyor, ülkemizde de aynı konumda.

3- Google.com

Google’ın anasayfası, ülkelere göre yapılan yönlendirmeye rağmen, yine de üst sıralarda.

4- Youtube.com

Teknoloji dünyasında multimedya kullanımının yükselmesi ve cep telefonları ile herkesin her an video çekebilir duruma gelmesi, video yükleme sitelerini bir anda üst sıralara taşıdı. Bunlar içinde tartışmasız 1 numaralı video sitesi olan Youtube sitesinin tüm siteler sıralamasındaki yeri dünyada üçüncülük iken, kendi ülkesi ABD’de ve ülkemizde, dördüncü sırada.

5- Twitter.com

İnternete cep telefonundan girenler için Facebook’tan daha kullanışlı bir format sunan Twitter, dünyadaki sosyal paylaşım siteleri arasında Facebook’tan sonra ikinci sırada. Tüm siteler sıralamasında dünyada ve ABD’de 8. sırada olan Twitter.com, ülkemizde ise beşinci sırada.

6- Hurriyet.com.tr

Türkiye’de en çok tıklanan sitelerin ilk 5 tanesi yurtdışı kaynaklı siteler. Sıralamadaki ilk Türk sitesi olan Hürriyet.com.tr altıncı sırada yer alıyor. Site, bir haber sitesi olarak Hürriyet gazetesinin internetteki devamı niteliğinden çok öteye geçip, başlıbaşına bir sosyal paylaşım sitesi olma yolunda.

7- Milliyet.com.tr

Milliyet, Türkiye’nin en büyük gazetesi olmasa da, haberciliği internete de taşıyan ilk örnek olarak, ülkemizin bir numaralı haber sitesi olma özelliğini yıllarca korumuştu. Ancak son yıllarda gerek ülkemizdeki konjektür değişikliği, gerekse de Hürriyet’in internet atılımları nedeniyle, bu konumunu Hürriyet’e bıraktı. Yine de Hürriyet’ten hemen sonra yer alıyor.

8- Sahibinden.com

Sahibinden.com sitesi, bir ilân sitesi olarak bu kadar yükseleceği tahmin edilmezken, herkesi şaşırtarak ülkenin sekizinci sıradaki web sitesi oldu. Bugün ayda 23 milyondan fazla tekil ziyaretçisi ve 2,6 milyar sayfa görünürlüğü ile, Türkiye’nin en hızlı büyüyen internet sitelerinden biri durumunda.
.

9- EksiSozluk.com

Sözlük siteleri kategorisinin en bilinen örneği olan Ekşi Sözlük, kullanıcı yazarlarının kişisel düşünce paylaşımları yaptıkları, ülke gerçeklerinin şakayla karışık dile getirildiği çok önemli bir internet fenomeni özelliği taşıyor.

10- Live.com

Bir zamanların itibarlı bir e-mail adres sağlayıcısı olarak hizmet veren Hotmail’in son yıllarda yeni atılımlar denemesi ile ortaya çıkan bir oluşum. Microsoft şirketine ait olan Live.com sitesi, hem Google gibi bir arama motoru, hem de Facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesi olma çabası ile, bir bakıma bir kimlik arayışı içinde. Hâlâ hotmail uzantılı email adresi kullananlar sayesinde ülkemizde onuncu sırada olan site; verilen Hotmail adreslerinin çeşitli nedenlerle kalıcı olamayışı yüzünden güven kaybetmekte.

11- R10.net

İşte Türk internetinin en önemli yapı taşlarından biri… “We love Google” (Google’ı seviyoruz) sloganıyla öne çıkan R10.net sitesi, Google’ın ülkemizdeki gayri-resmi fan sitesi olarak tanınırken; aslında internet dünyasında Türklerin de yer almasını sağlayan önemli bir okul işlevi görüyor. Geçen yıl adına uygun şekilde 10. sıradaki yerini koruyan site, rakiplerinin de çoğalması nedeniyle bu yıl 11. sıraya indi. Alexa’nın dünya sıralamasında 600-700 aralığında yer alan ve Türkiye’deki webmasterların çok şey borçlu oldukları R10.net sitesi, Alexa sıralamasında daha üstlere çıkmaya aday.

13- Blogspot.com.tr

Google’a ait olan Blogger.com sitesinin ücretsiz blog edindirme uzantısı… Kişisel blog sahibi olma ve blog yazarlığı konusunda son yıllarda görülen yükselişin etkisiyle, Blogger.com ülkemizde oldukça çok kullanılan bir site durumunda.

14- Wikipedia.org

İnternetin yükselişi nedeniyle “bilgi internette” denilmesine rağmen; yalan yanlış bilgilerle doldurulan internette, doğru bilginin kaynağı olmaya çalışan bir site. Ücretsiz Ansiklopedi Sitesi olarak hizmet veriyor.

15- Yandex.com.tr

Son yılların yükselişteki arama motoru. Rusya merkezli Yandex şirketi tarfından sunulan, “tr” uzantılı bölümü Türkiyedeki kullanıcılar için özel olarak yapılandırılmış olan, Türkçe dil yapısına göre çalışan, Google’ın altyapısını kullanan bir bilgi portalı ve arama motoru. Aynı zamanda, “.Yandex.com.tr” uzantılı ücretsiz ve ömürboyu kalıcı e-mail adresleri dağıtması nedeniyle çokça tutuldu. Ancak hızlı yükselmek için bazı “virüsvari” zorlayıcı ve dayatmacı çalışmalara girdiği iddiaları nedeniyle son zamanlarda tepki çekmekte.

16- Onedio.com

Son zamanların yükselişteki içerik sitesi… Amacı hit sağlamak olan güncel ve popüler içeriklerle, resim ağırlıklı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. “Falan konuda 10 resim”, “Filanı yapmak için 10 neden”, “En büyük 20 Fişmekân” türünde, ilgi çekici içeriklerden oluşuyor.

17- Mackolik.com

Maçkolik, başta futbol olmak üzere tüm spor dalları hakkında bilgiler, spor haberleri, canlı maç sonuçları, takımların puan durumları gibi içeriklerle hizmet veren bir spor sitesi…

18- Mynet.com

10 yıl önceki sıralama durumu bugünkünden çok daha iyi olan Mynet, buna rağmen hâla ilk 20 içinde tutunarak üst sıralarda yer alıyor. “Herşeyden biraz” anlayışının en bilinen temsilcisi olan site, çok çeşitli konularda internet kullanıcısına hitap etmeye çalışıyor. Bugün 6,5 milyondan fazla kayıtlı üyesi ve ayda 38 milyon civarında tekil ziyaretçisi ile hâlâ önemli bir internet portalı… 45’ten fazla değişik servis sunan Mynet.com sitesi, ülkemizdeki internet kullanıcısının Türkçe içerik ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

19- Sahadan.com

Futbol ve diğer spor dalları hakkında haberler veren spor haberleri sitesi…

20- Gittigidiyor.com

Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan e-ticaret sitesi olarak tanınan Gittigidiyor.com sitesi, internet kullanıcılarının kendi ürünlerini veya ikinci el eşyalarını satabildikleri bir ortam sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapılan e-ticaret etkinliklerinin vergileri gibi sorunlarla boğuşmak zorunda kalan site, dünyaca ünlü Ebay firmasıyla birleşerek, bu sorunları aşmayı ve atılım yapmayı başardı.

 

Netten alıntı:

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.