ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

KERİM ÖZBEKLER/GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

Kerim Hocam, bana senin yaşam öykün lazım. Nedeni, “AYDIN’A İZ BIRAKANLAR” adlı kitabım yakında çıkacak. orada, yer vermek için. Saygılarımla, 09 Ekim 2020 Cuma-13.27.
A.kadir turhan
ak_turhan@hotmail.com

******

SAMSUNLU SANATÇILAR DERNEĞİ TARAFINDAN “SAMSUNLU ŞAİRLER ŞİİR SEÇKİSİ” KİTABI HAZIRLANACAKTIR. TÜM SAMSUNLU ŞAİRLERE, DUYURULUR. (SON KATILIM TARİHİ.31 EKİM 2020 CUMARTESİ)…
ŞİİR SEÇKİLERİ KİTABINA KATILIM ŞARTLARI;
-Bu şiir seçkileri kitabına Samsun’da yaşayan şairler ile Samsun doğumlu, başka şehirlerde ikamet eden şairlerin eserleri alınacaktır.
-Seçkiye alınacak şiirlerde konu mecburiyeti yoktur. Ancak;
a) Her şair, Samsun için yazılmış en az bir şiirle katılmak zorundadır.
b) Şiirler, şahıslara ve makamlara küfür ve hakaret içermeyecektir.
c) Şekil yönünden de uzun şiirler tercih edilmeyecektir.
3. Eser katılımında bulunacak şairler, yukarıda açıklanan konularda en az ikişer şiir olmak üzere toplam 8 ya da 10 şiir, Biyografi yazısı ve bir adet fotoğrafını ve telif hakkından feragat belgesi, aşağıda yazılı e posta adreslerine 31 Ekim 2020 tarihine kadar göndereceklerdir.
-Şiir seçkisinde her şair için 5 sayfa ayrılacağından ( 1 sayfası biyografi ve fotoğraf için, 4 sayfa şiirler için) uzun şiirlerin tercih edilmemesi önemlidir. Zira şiirler kısa olduğunda, seçkiye daha fazla şiir konulabilecektir.
-Gönderilecek eserler seçici kurul tarafından incelenecek, basıma uygun görülenler bu seçkide yayınlanacaktır.
-Bu hizmet kamu adına bir kültür hizmeti amacı güttüğünden, katılımda bulunan ve şiirleri seçkide yayımlanan şairler, bu eserlerinden telif hakkı istemediklerine dair imzalı belgeyi yine aşağıdaki e posta adreslerinden birisine göndereceklerdir. Bu izin belgesini göndermeyen şairlerin şiirleri seçici kurul tarafından seçilse bile kitapta yer alamayacaktır.
-Katılımcılar kitap basımı için herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.
-“Samsunlu Şairler Şiir Seçkisi” kitabına SASAD üyeleri dışındaki Samsunlu Şairler de katılabileceklerdir.
-Seçkide şiirleri yayımlanan şairlere bu kitaplardan en az 5 adet (Katılım sayısına göre bu miktar artabilir.) kendilerine verilecektir.
ŞİİRLERİ, BİYOGRAFİ VE FOTOĞRAFLAR İLE TELİF HAKKI İZİN BELGESİNİN GÖNDERİLECEĞİ E POSTA ADRESLERİ;
Samsunlusanatcilardernegi@gmail.com
İcosar1953@hotmail.com
BİLGİ ALMAK İÇİN TELEFON NUMARASI;
İbrahim Coşar-Tel.0-507-4023235

*****

MEHMET SELİM KİRAZ ÖYKÜ VE DENEME YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 30.000, İKİNCİSİNE 20.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 15.000 LİRA ÖDENECEK.(SON KATILIM TARİHİ.01 ŞUBAT 2021)
Şehit Savcımız unutulmasın, yeni kuşaklar kendisini tanısın, genç meslektaşları onun aydınlık yolundan yürüsün isteyen Bakanlığımız, Mehmet Selim Kiraz adıyla bir öykü ve deneme yarışması düzenliyor.
ÖYKÜ VE DENEME YARIŞMASI KURALLARI;
-Yarışmaya herkes başvurabilir.
-Yarışmanın konusu ”Adalet”tir.
-Eserlerin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
-Eserlerin her türlü hukuki sorumluluğu yazarlara aittir. Eserlerde gerçek ve tüzel kişilerin hakları korunmalıdır Diğer yandan eserlerde ele alınan konuların hukuka aykırılık teşkil etmemesi gerekmektedir.
-Eserler Türkçe yazılmalı, eserlerde Türkçe dil bilgisi kurallarına uyulmalıdır.
-Gönderilen eserler hiç bir surette iade edilmeyecektir.
-Yapılan çalışmalarda sayfa sınırlaması bulunmamaktadır. Metinler word belgesi halinde 12 punto, 1.15 aralık, Times New Roman karakterinde olmalıdır.
-İki alanda yarışmaya başvuru yapılabilir, ancak bir alanda iki eser için başvuru yapılamaz. Başvuru yapılması durumunda eserlerden ilk önce gelen eser değerlendirmeye alınacaktır. Gönderilen eserin hangi alan için yarışmaya katıldığı Katılım Formu’nda belirtilmelidir.
Jüri üyeleri kendi eserleriyle yarışmaya katılamazlar. Birinci ve ikinci derece yakınları da yarışmaya katılamazlar. Başvuru halinde eserler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
-Eser sahibinin başvuru tarihinin ardından vefatı durumunda, eğer eser dereceye girerse yasal mirasçıları ödülü alırlar. İlanda belirtilen başvuru şartlarından birisinin eksik olması durumunda başvuru kabul edilmeyecektir. Adalet Bakanlığı dereceye giren eserleri uygun göreceği şekilde yayımlayabilir. Diğer eserlerle ilgili olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Ödenecek Telif ve İşlenme Ücretleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre telif ücretleri hesaplanıp ödenir ve yine Bakanlığın uygun göreceği şekilde yayımlanabilir.
-Yarışmanın koordinasyon görevini Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı yürütecektir.
ÖYKÜ VE DENEMELERİN GÖNDERİLECEĞİ E POSTA ADRESİ AŞAĞIDA Kİ ŞEKİLDEDİR.
yarismaodul@adalet.gov.tr

******

“Hayat Kız Kardeşimdir”adlı şiirimi, Farsçaya çevirip.
Honar ve Eghtesad (Sanat ve Ekonomi) (İran,Tebriz) Dergisi’nin “Türk Kadın Şairleri” özel sayısında yayınlayan İranlı Şair sevgili Mojtaba Nahani’ye emeğinden dolayı yürekten teşekkür ederim. Var olsun…
Döndü Açıkgöz (Şair) Samsun

Sayın Mojtaba Nahani, bazı Türk Şairlerinin şiirlerini İran’da yayınlanan dergilerde tercüme yaparak yayınladığınızı görüyorum. Daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız, ben size yardımcı olabilirim. E postanızı vermeniz yeterlidir, durumu bilgilerinize arz ederim.(15 Ekim 2020 Perşembe-09.11)
Kerim Özbekler (Gazeteci-Yazar-Şair) Nazilli-Aydın
E Posta.kerimozbekler34@gmail.com

Merhaba, çok teşekkür ederim. (15 Ekim 2020 Perşembe-10.40)
Mojtaba Nahani (Şair ve Çevirmen) Tebriz-İran
mimnahani@yahoo.com

NOT.Şair ve çevirmen Mojtaba Nahani’ye facebook’ta ki sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz, şiirlerinin farsçaya çevrilerek Honat ve Eghtesad (Sanat ve Ekonomi) Dergisi’nde yayınlanmasını isteyen şairlerimiz beğendiği 1-2 şiirini-açık adresi-telefon numarası ve e posta adresini de belirterek mimnahani@yahoo.com e posta adresine ulaştırabilir.

******

ALPTEKİN MÜDERRİSOĞLU’NUN “SAKARYA” İSİMLİ KİTABINDAN…
Salona eli bağlı üç kişi getirildi, sanık sırasına oturtuldular.
Mahkeme başkanı Saruhan milletvekili Mustafa Necati sanıklardan en yaşlısına, ihtiyar köylüye sordu.
-Baba, Adın ne?
Dinleyicilerde, bir ferahlama görüldü. Demek, bu ihtiyarın suçu ötekilerden daha hafifti. Bu yüzden, ilk yargılanıyordu. İhtiyar, ayağa kalktı.
-Hüsnü
-Baba adı ?
-Ramazan
-Nerelisin ?
-İnebolu’nun Çatal Bucağı’ndan.
-Baba, sen askerden kaçan oğlunu evinde saklamış. Bir asker kaçağına, yataklık etmişsin !
-Tövbe de, Reis bey !
-Ben tövbe dedim, sen ne dersin ?
İhtiyar köylü, başkanın üstelemesinden sıkılmıştı. Elini koynuna sokup yıpranmış, buruşuk iki tomar kağıt çıkardı kürsüye doğru salladı:
-Reis Bey, Reis Bey!.. Şu kafa kağıtlarının içini okusan, bana dediğinden utanırsın!..
-Neden ?
-Bu kağıtlar, Balkan Harbin’de ve Çanakkalede şehit düşen oğullarımın nüfus kağıtlarıdır. İki arslanını millet için şehit veren baba, üçüncü oğlunu bu ölüm dirim savaşında bir kahbe gibi gizlemez Reis Bey !
Salonda, çıt yoktu. Mahkeme üyeleri, birbirlerinin yüzüne baktılar. Şaşkındılar, ihtiyar birden yamalı mintanını yırttı. Çıplak, ak kıllı göğsü dışarı fırladı.
-Hele gel Reis Bey, yakın gel de şu kalbura dönmüş göğsüme bak! Bu gördüğün yaraları, Makedonya’da Bulgar çeteleri ile döğüşürken aldım. Sekiz yıl askerliğim var benim, kurşun yarasına yara demem. Şehit arslanlarımın yarasıdır, bağrımı delen. Benim oğlum, askerden kaçsa bile ben saklamam. Bunu, böyle bil !
Mustafa Necati Bey, sıkıntısını gizleyemeyerek sordu:
-Peki baba, oğlunu en son. Ne zaman, nerede gördün ?
-En son, ilk kar düştüğünde gördüm. Aha şurada, Kastamonu askerlik şubesinin önünde. Ankara’ya, selametlerken.
-Sonra hiç haber almadın mı ?
İhtiyar, duraladı. Bu soruyu, beklemediği belliydi. Kuşkulu gözlerle, dinleyicilerden yana baktı. Orada birilerinden, birilerinin bir şeyler söylemesinden korkuyordu sanki. Kararsızdı, bir süre sağına soluna baktı. Sonra, tükenmiş bir sesle başkana döndü:
-Diyecem diyecem, emme o itin ipini de ben çekecem!
Başkan, gün görmüş geçirmiş bir tavırla sordu:
-Anlat bakalım, baba !
-Askerin bazısı halifecilere kanmış, başıbozuk olmuş dediler. Askerden kaçanları ortalıkta görmüyorduk, emme kulağımıza geliyordu. Kaçaklar yakalanırım korkusuna, evine ocağına gelmezmiş. Kimi, dağa çıkıp eşkiyalık edermiş. Kimi de, bir kıyıya siner mektup yazıp evden para istermiş. Bir ay önce, bana da bir mektup geldi. Muhtar getirdi, hah dedim. Oğlan askerden kaçtı, para ister. Benim, okumam yazmam yok. Utancımdan, kimseye okutamadım. Muhtar her önüne gelene demiş, bana mektup geldiğini. Ele güne, bakamaz oldum. Dünyaya kahrettim, eve kapandım.
İhtiyar eğildi, bağlı elleriyle yün çorabının arasından katlanmış bir kağıt çıkardı.
-Aha, mektup bu!.. Alın, okuyun. Nerdeyim diyorsa, gidin yakalayın. Asarken de, ipini bana çektirin!
Mahkeme başkanı Mustafa Necati kağıdı açtı, okudu. Birden yerinden fırladı, ağlayarak kürsüden indi. İhtiyarın önüne geldi, boğuk sesiyle hıçkırdı:
-Baba, bizi bağışla. Küçük oğlun da, İnönü’de şehit düşmüş. Sana gelen mektup, askerlik şubesinin şehitlik ilmuhaberiymiş.
İhtiyar, elini öpmek isteyen Mustafa Necati Beyi durdurdu:
-VATAN SAĞ OLSUN!.. SİZ ASLANLARIM SAĞ OLUN!…
İhtiyar, sessizce ağlamaya başladı. Çıplak ak kıllı göğsü körük gibi inip kalkıyor, kırışık yanaklarından süzülen gözyaşları sakallarının içinde kayboluyordu. Vatan hainliği suçlamasından kurtulduğuna mı ağlıyordu, son oğlunu da yitirdiğine mi ? Kimse, anlayamadı…

******

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.