ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 16°C
Az Bulutlu

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

KERİM ÖZBEKLER / GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

24 Haziran 2021 Perşembe günü, saat.19.30-20.30 arasında Emine Sevinç Öksüzoğlu tarafından sosyo’da ”Aşk-ı Nebi Konseri” verilecektir, App Store veya Google Play’dan sosyo uygulamasını indirip dünyanın her tarafından konseri canlı olarak izleyebilirsiniz. Konserden elde edilen gelir, müzisyenlere aktarılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.
****

Yazar ve yazar adayları;

Ateş yayınları olarak sizleri desteklemeye, edebiyata yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Şimdi, sizde iletişim bilgilerinizle birlikte kitap çalışmalarınızı editor.ates@gmail.com adresine gönderin. Yazarımız olma ve gerçek anlamda yayıncılık dünyasına girme şansını, yakalayın. WhatsApp 0-541-3418981

Ateş Yayıncılık

******

 Merhaba, nasılsınız? Umarım, iyisinizdir.

Sizden, bir ricada bulunacaktım. İkinci kitabımın, yayın evi ile sözleşmesi bitiyor. Maalesef, pek iyi bir yayınevi çıkmadı. Telif hakkı ile çalışan, yayınevleri var mı bildiğiniz ? Beni yönlendirebileceğiniz, bir yayınevi var mı ? İki kitabım ile çalışmak istiyorum, ancak doğru düzgün bir yayınevi bulamadım maalesef.

Bana, yardımcı olursanız mutlu olurum. Kendinize, dikkat edin. Görüşmek üzere, hoşça olun. (15 Haziran 2021 Salı-20.44)

Elif Öztürk (Yazar-Şair) Ankara

elifinsokagi@gmail.com

****

SELAM KERİM HOCAM.

“NASILSINIZ GÖRÜŞMEYELİ. ? YARIŞMA DÜZENLEDİK, SONUÇLARI SİZ DE PAYLAŞIMLARINIZDA DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ.

SAYĞILAR. (15 HAZİRAN 2021 SALI-22.01)

HALİSE TEKBAŞ (ÇUKUROVA EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI) ADANA

cukurovaedebiyatcilardernegi@gmail.com

Anne’ Temalı Şiir Yarışması Sonuçlandı…

Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından, geleneksel olarak düzenlenen ‘Anne’ Temalı Şiir Yarışması sonuçları açıklandı.

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş, yüzlerce eserin jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek dereceye girenlerin belirlendiğini aktardı. Annelere yönelik yarışmaya katılımın fazla olmasının sevincini yaşadıklarını kaydeden Tekbaş, “Türk Edebiyatı’na katkı koymak ve yeni edebiyatçılara, şairlere yol açmak için birçok faaliyetler düzenliyoruz. Anneye olan sevgi ve özlemlerimizi dile getirmek için, Türkiye’de bir ilki başlatarak ‘Anne’ye olan bitimsizliğimizi şiirle dile getirmektir amacımız.

Yüzlerce şairin katıldığı yarışmada, dereceye girenleri kutluyorum. Birbirinden değerli katılımcılara, gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda, Elazığ’dan katılan Şair Cahit Günay ‘Anne’ isimli hece şiiriyle birinciliği. Karaman’dan katılan Şair İbrahim Şaşma, ‘Fatma Kadın’a Mektuplar’ İsimli Hece şiiriyle ikinciliği. Denizli’den Katılan Şair İsmail Gökçe, ‘Anne’ isimli şiiriyle üçünçülüğe layık görüldü. Azerbaycan’dan Yarışmaya Katılan Şair Mensure Yusifova, ‘Anama’ isimli şiiriyle mansiyon layık görülmüştür.

Tekbaş, ‘’Pandemi dolayısıyla, ödül töreni için dereceye giren şairleri bilgilendireceğiz dedi.

******

Merhaba;
Sarissa yayınları e ticaret sitemizi tıklayarak, kitaplarımızı internet üzerindeki sitemizde temin edebilirsiniz. 50 Tl. sipariş üstü alımlarda, kargo bedava. Seyirli okumalar dilerim. (10.29)
Taki Akkuş (Yazar) Ümraniye-İstanbul
Tel.0-536-6351656
Posta.sarissayayinlari@hotmail.com
https://lnkd.in/diG4W-v

******

İyi Günler,
Kendime ait “Şiir Portalı” kurmak istiyorum.
Bu konuda deneyimli-işi çok iyi bilen-yardımcı olacak
Arkadaşlardan haber bekliyorum.
Ücreti neyse, görüştükten sonra olacaktır.
Dursun Tombul

0-533-2635622   
dursuntombul@hotmail.com.tr

******

Merhaba, dostlar. ATLAS DERGİLERİMİ SATIYORUM…
Kitaplığımda yer açmam gerekiyor.
1-299 arası Atlas dergilerimi (Arada 5 sayı eksik)+12-14 sayı Yeşil Atalas,+2 sayı İstanbul+Gezi rotaları-haritalar-.eşitli ekler-CD’ler… kıymetini bilecek birisine satmak istiyorum. Teslim yeri Bursa. Duyurmanızı dilerim.

Ekrem Hayri Peker (Yazar) Bursa

ekrempeker@gmail.com

******

Kıymetli Şiir Dostları,

Ocak 2021’den itibaren iki ayda bir yayımladığımız Rubai dergisinin ilk üç sayısını dikkatlerinize sunuyoruz.

Size bu dergileri göndermemize Tayyib Atmaca vesile oldu.

Bundan sonra iki ayda bir yeni sayımız ile sizleri selamlayacağız.

E-posta almak istemiyorsanız dönüş yaptığınız takdirde e-posta listesinden sizi çıkarabiliriz.

Selamlar, saygılar.

Ahmet Ziya Kahraman

Rubai Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

rubaidergisi@gmail.com

Rubai dergisini www.rubaidergisi.com 

 adresinden okuyabilirsiniz.

Ayrıca t.me/rubaidergisi 

 adresini takip ederek telegram kanalımıza ulaşabilirsiniz.

******

SEVEREK OKUDUĞUM YAZILAR;

ONBAŞI NEZAHAT-İSKİLİPLİ ATIF ve VAHDETTİN | Alper Aksoy

Kurtuluş Savaşı’nda “Kızlı Alay” olarak bilinen Albay Halit’in kumanda ettiği 70. Alay vardır. Veremden hanımını kaybeden Albay Halit 9 yaşındaki kızı Nezahat’ı emanet edecek kimsesi olmadığı için önce Çanakkale, sonra Kurtuluş Savaşı’na beraberinde götürür. Bu yüzden 70. Alay yerine “Kızlı Alay” adı yaygınlaşır.

Nezahat Onbaşı cephede ata binmeyi ve kendisine Çerkez Ethem’in hediye ettiği küçük mavzeri kullanmayı öğrenir.

12 yaşındaki Nezahat, Gediz Savaşı’nda cepheden kaçan askerlerin önüne at sürer:

“Ben babamın yanında ölmeye geldim, siz nereye kaçıyorsunuz?.. Tuuu sizin erkekliğinize!..” diye bağırarak kaçanları geri çevirir. Bütün savaşlarda askerin moral kaynağı olur.

Gördesli Makbule, Batı cephesinde kahramanca savaşırken, arkadaşlarına cesaret vermek için ön safhalarda çarpışırken şehit düştü. Antepli Şahin Beğ “Vurun Antepliler namus günüdür” diyerek şehit düştü. Türk milleti vatan toprağı için kan verirken, şehit düşerken Sultan Vahdettin İstanbul’da 5. Evliliğinin gerdeğine girmek için düğün yapıyordu.

Teali İslam Cemiyeti Reisi İskilipli Atıf, Onbaşı Nezahat’ı, Gördesli Makbule’yi,  Antepli Şahin Beğ’i ve cephedeki bütün Mehmetçikleri içine alacak şekilde İstanbul’da şu fetvayı veriyordu:

“Kuvayı Milliye askerinin vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümana farz olmuştur.””

Tuuu sana İskilipli Atıf… Onbaşı Nezahat’ın, Gördesli Makbule’nin, Antepli Şahin Beğ’in kellesini mi istedin? Aslında senin kelleni Kurtuluş Savaşı biter bitmez almak gerekirdi.

(Alper Aksoy)

*****

Öte yandan, Kerim ÖZBEKLER kardeşim ise yılların eski çınar ağacı gibi dimdik ayakta durmaya çalışıyordu. Gayet soğukkanlı-ağır aheste-günün telaş ve yorgunluğunu atlatıyor, tecrübesini ortaya koyuyordu. Şükrü Öksüz dostum etkinliğe katılan şair ve yazarların listesini bir türlü hazırlayıp bize veremezken, Kerim Özbekler tüm katılımcı arkadaşların tam dökümanları-kitapçıklarıyla-bilgisayarda hazırlamış, dosyalara yerleştirip tek tek sunmuştu. Öyle ki Kerim Özbekler’in, bu dosyalarının içinde yok yoktu, O yazıları tek tek hazırlayıp 150’ye yakın dosya halinde katılan şair ve yazarlara sunmayı bırakın, dosya içindeki döküman-kitapçık-broşür ve yazıları okuyup incelemek bile insanın en az 2-3 gününü alacak şekilde idi. ”Yiğidi öldür, hakkını yeme” demiş, atalarımız. Allah için doğruya doğru, burada Kerim Özbekler’i kutlamadan geçmek hakkaniyete sığmaz. Kutlarım dostum, eski titiz çalışmalarını bir kez daha sergiledin. Çalışma azmine hayranım, başarılar. Gerçekten milletvekili olacak bir kişisin ama ne yapalım, kader utansın. Ulusumuza yaptığın kültür-sanata-edebiyata verdiğin bu hizmetler bir gün dikkate alınacaktır, takdir edilecektir. Çalışmaya, devam. Bizlerin yapısı, görev anlayışı bu. Bir gün, anlayanlar çıkacaktır. (17 Mayıs 2007)

Suat Tutak
Söke Şairler Yazarlar Derneği Başkanı ve Sarızeybek Dergisi Sahibi Söke-Aydın

NOT.Yukarıda ki yazı, Söke Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanlığı’nın yayınladığı Sarızeybek Dergisi’nin Temmuz-Ağustos 2007 tarihli 30 sayılı nüshası’nın 29.sayfası’nda Suat Tutak’ın yazdığı ”Çevremizdeki Etkinlikler Şenlikler Festivale Dönüşüyor” başlıklı makalesinin içinde yer almıştır,

*****-

HAYAT HİKAYEMİ YAZMAYA BAŞLADIM, DEVAM EDECEK AMA YAZILANLARI AŞAĞIDA Kİ BLOG’TA YAYINLADIM. FOTOĞRAFLI BÖLÜMLER İSE FACEBOOK VE LİNKEDİN SAYFASI’NDA YAVAŞ YAVAŞ YAYINLANIYOR. BİYOĞRAFİ YAZARLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE İSTEYEN HERKES BURADAN İSTEDİKLERİNİ ALARAK GAZETE-DERGİ-KİTAP-TV-RADYO-İNTERNET SİTESİ VB. GİBİ YERLERDE KULLANABİLİR. BEN, KOLAYLIK OLSUN DİYE 3 SİTENİN LİNKİNİ DE AŞAĞIDA VERİYORUM, BU ARADA BENİMLE İLGİLİ YAZILANLARA HAYAT HİKAYEMİN İÇİNDE BUNDAN SONRA DA YER VERMEYE DEVAM EDECEĞİM. GÖREMİYECEĞİMİ DÜŞÜNEREK YAYINLADIKLARINIZI BANA kerimozbekler20@gmail.com ÜZERİNDEN İLETEBİLİRSİNİZ. BİBLİYOĞRAFYAMIN BİR ÇOK KİŞİ İÇİN ÖRNEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

https://draft.blogger.com/blog/post/edit/3642176790841446106/6636207532572675486

https://www.facebook.com/kozbekler

https://www.linkedin.com/in/kerim-%C3%B6zbekler-a7448584/detail/recent-activity/

*****

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.