ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Gök Gürültülü

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

KERİM ÖZBEKLER / GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

Değerli Kerim Bey, Merhaba.

Türkiye Cumhuriyetine karşı iç ve dış düşmanlar her olayda hemen birlik olmaktadır, bu nedenle ülkemizin kuruluş değerlerine sahip çıkmamız birlik olmamız zaruridir.

23 Nisan 2021 yılında İlkadım23 çalışmasıyla, ülkemizdeki eğitim eksikliklerimizi gidermek amacıyla bir çalışma başlattım. ANDIMIZ Çerçevelerini, NUTUK ile beraber internetten satışa sundum.

Buradan elde edilecek gelirle;

-Köy okullarının ve diğer okulların, kitap vb. ihtiyaçları karşılanacaktır.

-Tarafımdan köylerde, anne–baba–çocuk eğitimleri yapılacaktır.

-Çocuklara gönderdiğim 5 adet ağaç tohumu ile çocukların bu tohumları ekmesi sağlanacak ve daha yeşil bir doğaya sahip olup, olası kuraklığın önüne geçmek adına ormanlarımız güçlenecektir.

-Unutturulmaya çalışılan Andımızı okuyarak büyüyen çocuk, Cumhuriyet ruhunu ilelebet yaşayacak ve yaşatacaktır.

-Sizden bütçenize uygun olan http://shopier.com/ilkadim23 sitesindeki ANDIMIZ çerçevelerinden, hem satın alarak bizzat destek. -Hem de çevrenize bu çalışmayı duyurup, satın alınmasını sağlamak üzere çaba istiyorum. Sizin yapacağınız katkı, benim köy köy bizzat gezerek yapacağım zorlu çalışma hepimizin torunlarının refahı içindir.

-Ayrıca, bu çalışmaya sponsor olup YÜKSEK ONUR SERTİFİKASI ile İlkadım23 listesine kurumsal veya şahsen adınızı yazdırabilirsiniz.

Destek olduktan sonra İlkadım23 sayfalarında özgeçmişinizi izninizle yayınlayabilirim. Bu iki konuda, beni ayrıca arayınız. (19 Mayıs 2021 Çarşamba-17.13)

Satış linki> http://shopier.com/ilkadim23

Rabia Gürer Gürkan (Eğitimci) 0-532-3409932

*****

04-14 Haziran 2021 tarihleri arasında, ”Kartal Sanat Sokağı, Eski Tren İstasyonu Sokağı Kartal-İstanbul adresinde Hasat Sanat Atölyesi Karikatür İşliği-Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Çevre Koruma Müdürlüğü işbirliği ile 5 Haziran Çevre Günü nedeni ile bir karikatür sergisi açılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

******

MERSİN’İN TARSUS İLÇESİ‘NDE YENİ 1 SANAT EDEBİYAT KÜLTÜR DERNEĞİ KURULDU,  ADRES BİLGİLERİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR. İLGİLENENLERE, ÖNEMLE DUYURULUR.

Kenan Şahbaz

Sanat Edebiyat Kültür Derneği (TASKED) Başkanı

Gülek Mahallesi, 23.Sokak, No.7    

Tarsus-Mersin   

Tel.0-506-7159496 

kenansahbaz33@gmail com

İrtibat için; Şiir Kafe-İsmet Paşa Mahallesi, Kleopatra Kapısı yanı, Yapay Şelale üstü Tarsus-Mersin

*****

Yaşama Uğraşı Fanzin’in 3.sayısı için, dosya konusu. “Yeditepe İstanbul Dizisi”dir, ilgilenenlere önemle duyurulur. yasamaugrasifanzin@gmail.com

*******

Merhaba Kerim Bey,

Dostlarınıza, arkadaşlarınıza ve çevrenizdekilere önerirseniz sevinirim. Desteğinizi, beklerim. (21 Mayıs 2021 Cuma-16.31)

Hızır İrfan Önder (Yazar) Lüleburgaz

https://www.kirmizikedi.com/kitap/kisi/149481

*******

Everest Yayınları, “İlk Roman Yarışması” başvuruları başladı. Son başvuru tarihinin 30 Temmuz 2021 olduğu yarışmaya katılabilmek için, roman dosyalarını özgeçmişle birlikte ilkroman@everestyayinlari.com adlı e posta adresine göndermek gerekiyor. Yarışma sonuçları, 01 Kasım 2021 Pazartesi günü açıklanacak, yarışma jürisi aşağıda ki isimlerden oluşuyor. Asuman Kafaoğlu Büke-Bahriye Çeri-Gülfem Pamuk-Sema Kaygusuz-Zekiye Antakyalıoğlu. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

******

Dijital platformlardaki, içerik ve makalelerimin kaynaksız yayınlanmasına alıştım artık. Fakat kitaplarımın izinsiz kaynaksız çarşaf çarşaf yayınlanıyor olması, artık iyice canımı sıkmaya başladı. Uyarsak üste çıkıyorlar, ifşa etsek reklam etmiş oluyoruz. Yasal süreç başlatmaksa, bir işe yaramıyor. Yavuz hırsız meselesi… Lafın kısası çalan çalmaktan korkmuyor. Ee, peki ne yapalım bu hırsızlara karşı? (Mürsel Ferhat SAĞLAM)

Sevgili üstadım, bizim toplumumuzda bu normal karşılanıyor. Girin yazma kitaplar kütüphanesine, hırsızlığın oradan beri geldiğini göreceksiniz. Koca koca ünvanlılar intihallerle, hatta kitabı komple çalarak bu unvanları aldı bu ülkede. Korsan kitap diye, ahlaksızca bir kavram var. İşiniz, çok zor. Sevgiyle kalın. (Özden Bekir KARAKAŞ)

******

YAYINCILIĞIN HIZ SORUNU

Hayat çok hızlandı ve yayıncılık, bu hızın yanında yavaş kalıyor. Geçen hafta yayınevinden çıksa “çok satan” olabilecek bir kitabı, yazarı sırf bir yıl beklemek istemediği için kişisel yayıncılıkla bastı. Kitabın kaderini, çok merak ediyorum. Acaba, sadece İnstagram reklamlarıyla satışa sunulacak ve tek kişiden satın alınabilen bir kitabın kaderi ne olur? Editör Ne İş Yapar kitabının beşinci bölümünde, Nancy S. Miller, “Editörlük süreci, dosyanın ilk taslağının teslim edildiği andan kitabın yayınlanmasına kadar bir yıl ya da daha uzun sürebilir” demiş. Buna, en az bir yıl da yazarın yazım-araştırma sürecini koyun. Bunu söyleyince, herkesin gözleri büyüyor. Halbuki iyi bir kitap için bu süreler elzem. “İyi” bir kitap yazmak, yıllar alır. Bunu kabul etmediğimizde, bu sistematikte çalışmayan çoğu yazarın kitabı vasat olmanın ötesine geçemiyor ve bu yüzden çeviri kitaplar bu kadar talep görüyor. Bir editörle çalışmak bu süreyi belki 6-8 ay kısaltabilir, o kadar. Bu paylaşımı yaptıktan sonra Yayıncılar Birliği’nin açıklaması düştü önüme, yoruma koyuyorum. Mesele çok boyutlu… (MÜRSEL ÇAVUŞ)

1-Mürsel Hanım, mesele dönüp dolaşıp zannediyorum yine paraya geliyor ne yazık ki. Bildiğim, yazarlar var. Arkadaş, geçimini zor sağlıyor. Kitaptan gelir, umudu var. Yayınevi de geciktirince, işler iyice çıkmaza girmiyor. (Basılması ayrı, ödeme yapılması ayrı kriz…) Mesela, şuan bir yazar arkadaşın alt metni hazır bir kitap çalışması var. Oturup, 4-5 ay içinde tamamlayabilir. Ama bir yandan geçimini sağlaması gerekiyor. AB-ABD’deki gibi yayınevi 5 aylık giderini sağlasa, yazar oturup yazacak. Sonraki yıl içinde aynı anlaşma devam etse, yılda 1 kitap yazabilir veya 2 yılda bir.

Norveç-ABD’de, mesela bu sistem çok güzel işliyor. Yayınevleri içinde bu imkanı sağlayacak olanlar bunu yapmayınca, yeni dönemde artık yazarlar kitaplarını yazdıktan sonra online olarak satışa sunmaya başladı. Birçok blog yazarı bu yöntemle hem çok para kazanmaya başladı, hem de kitapları birçok insana ulaşıyor. Bazı yazarların blog sistemini kullanması, artık yayınevleri içinde bir süre sonra olacaktır. Mesela James Clear’ın (uzun zamandır takip ettiğim biri) kitabının 4 milyondan fazla satmasının ana nedeni, kurmuş olduğu blog sistemi. O, kitap çıkana kadar ciddi bir network kurmuştu. Yazdığı yazı ve makaleler ile bizleri, uzun dönem besledi. 2-Kitabı herhangi bir yayınevi geciktirme, şartları zorlaştırma vs.. gibi durumlardan dolayı işi yokuşa sürseydi, adamın sadece 500 bin üzeri abonesi ile o pazarı etkili şekilde kullanma imkanı vardı. Hala o pazar, artarak devam ediyor.. Normalde, bir yayınevine ihtiyacı yok. Takipçilerinin büyük çoğunluğu, online olarak okuyor… Ve diğer kitap çalışması için de, yayınevi hemen anlaşma yaptı. (Benzer durum Cal Newport, Tim Forris vs. gibiler içinde geçerli)TR’de yayınevleri, ne kadar daha devam eder bilemiyorum. Ama son dönem de, Avrupa’ya gelen birçok yazar ve entelektüel oldu. Bu sorunu gördükleri için, yeni dönemde burada bir sistem kurarak Türkiye’de bu tür sorun yaşayan yazarların önünü açma adına bazı fikir istişareleri yapıyorlar. Zannediyorum, bir anlamda bu mesele küreselleşecek. Hem bireysel gücün artması, hem vizyonu olan yatırımcı ve yazarların aynı fikir dünyasında buluşması 3-5 yıl içinde çoğu şeyi değiştirecek. (RAUF İNAM)

Sorun, süre ve beklemek ise sürecine güvendiğiniz bir yayınevi ilk önce yazar adayına güç vermeli. Maalesef dijital ortamlarda ürün yayınlayanlara “kalitesiz” sıfatını yakıştıran, Orhan Pamuk ilk taslağını kapı kapı dolaştırdığı günden beri kendilerini başka bir elitist sınıf içine sokan Türkiye yayıncıları sonunda kendilerini uyarlayacaklar. Yazara sahip çıkan, yine başka bir yazar olacaktır. Ayrıca, editörlük süzgeçlerine kadar ulaşabilenlere imreniyorum. Kendi halinde, çok kaliteli metinlere sahip olduğu halde yayınevlerinin “info@” adreslerinde kaybolup giden nice arkadaşım var. Yayınevine yakın bir siyasiye ulaşıp, kitabını 2 hafta içinde raflara koydurtan olduğu kadar. (ENGİN DAMCI)

*****

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/chpli-levent-gok-korumasi-cakari-olan-gazetecileri-aciklayin-herkesin-ne-oldugu-ortaya-ciksin-hatta-mal-varliklari-da-aciklansin-453081h.htm

*******

Kitap: “Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Alaattin Çağıl

——

Kitap: Yavuz Yılmaz’ın Koza isimli şiir kitabı çıktı. Pamiray Yayınlarından

—–

Kitap: ”SEVDASI BİTMEYEN ÖĞRETMEN’‘ isimli roman: Zeki Uysal (Şair-Yazar) Şarkıkaraağaç-Isparta

—–

Sizin sitenizde, tanıtım amaçlı bir yazı yazabilir miyiz? (16 Nisan 2021 Cuma-11.46)
Serap Serap (Anatolia Haber Ajansı Editörü) İstanbul

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.