ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci, Yazar Şair

08.12.2018
1.003
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci, Yazar Şair

08 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat 14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Konferans Salonu (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş “Okumanın Gücü.” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu konferansı ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


09 Aralık 2018 Pazar günü; Çukurova Oğuz Boyları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından, Adana kalkışlı ”Erdemli Gezisi” düzenlenmiştir. Kanılı Divane-Aleusse-Akkale-Deniz Kenarında Yürüyüş bu gezi programı içerisindedir. İştirak etmek isteyenlerin, Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Turaccı’ya ait olan 0-507-2735914 nolu telefonu arayarak isim yazdırmaları gerekmektedir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


10-15 Aralık 2018 tarihleri arasında; Kızlarağası Mehmet Ağa Medresesi-Alemdar Mahallesi, Hoca Rüstem Sokağı Divanyolu-Cağaloğlu-İstanbul adresinde, 10.İstanbul Edebiyat Festivali gerçekleştirilecektir. “Yazmak ve Yaşamak” teması altında çok sayıda panel, söyleşi, şiir ve müzik dinletisinin yapılacağı festivalin onur konuğu yazar Sevinç Çokum’dur. Edebiyat Festivali sırasında, Onur Ödülü-Roman Ödülü-Hikaye Ödülü-Şiir Ödülü ve “Deneme Ödülü verilecektir. Festivali İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ile Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul şubesi düzenlemiştir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


11-16 Aralık 2018 tarihleri arasında; Eskişehir Ticaret Odası Tüyap Fuar Merkezi-Eskişehir adresinde, ilk kez ”Eskişehir Kitap Fuarı” düzenlenmiştir. 170 yayınevinin katılımıyla hazırlanan Eskişehir Kitap Fuarında çeşitli paneller-söyleşiler- atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri yapılacaktır. Fuar, Tüyap-Yayıncılar Birliği-Eskişehir Ticaret Odası-Eskişehir Büyükşehir Belediyesi-Eskişehir Valiliği’nin destekleri ile düzenlenmiştir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


14 Aralık 2018 Cuma günü, saat.20.00’de; Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi-Aydın adresinde, ”Bayrak Konulu Şiir ve Müzik Dinletisi.” tertip edilmiştir. Bu programda şiir okumak isteyen şairlerin, isimlerini Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz’e ait olan 0-505-2952578 nolu telefona yazdırmaları gerekmektedir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


23 Aralık 2018 Pazar günü, saat.14.00’de;Endülüs Eğiitim ve Yardımlaşma Derneği-463/5.Sokak, No.1 Şirinyer-Buca-İzmir adresinde, Yazar Asiye Türkkan ”Son Kale Aile.” konusunda bir kondferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


Kerim Özbekler
Gazeteci-Yazar-Şair

Bizim Külliye Dergisi’ni Genel Yayın Yönetmeni Nazım Payam her zaman olduğu gibi posta aracılığı ile adresine göndermiş, 3 ayda 1 çıkan 2018-2019 tarihli 78.sayısının içinde aşağıdaki yazar ve şairlerimiz karşılarındaki başlıkları kullanarak bu sayıda yer almışlar.

Nazım Payam; Bir şiirin kısa film özeti,
Şemsettin Ünlü;Tanıma (Şiir),
Davut Güner; Yüzün (Şiir),
Cengizhan Orakçı; Kesik Bakış (Şiir),
Taner Namlı; Ercan Kesal ile sinema ve edebiyat ilişkisi üzerine konuştuk,
Seval Koçoğlu; Rüyanın açık penceresi,
Bizim Külliye; Prof.Dr.Sadık Kemal Tural Hoca ile sinema ve edebiyat ilişkisi üzerine konuştuk,
Şaban Sağlık; Filmi okumak-Edebiyatı izlemek,
Sadık Yalsızuçanlar; Türk film dilinin gelişiminde yeni bir evreye doğru,
Yahya Akengin; Sinema deyince aklıma gelenlerden,
Ş.Adnan Şenel;Sadakat ve ihanet sarmalında edebiyat ve sinemanın simbiyotik ilişkisi,
Mustafa Özçelik; Sıradışı ve yerli bir sinema bilgesinin portresi,
Taner Tatar; Beyaz perdenin ak yüzlü kahramanı-Malkoçoğlu,
Süleyman Daşdağ; Eskicide unutulmuş sinemalar,
Namık Açıkgöz; Edebiyat ve sinema,
Kemal Batmaz; Modern insanın eğlencesi,
Baran Kiler; Gün Aydın (Şiir),
Nurettin Durman; Ah Mine’l-Aşk (Şiir),
İsmail Alkanat; Bir nefret sözlüğünden (Şiir),
Mehmet Baş; Vakir artık kıyameti çağırmaktır (Şiir),
Muhammed Yakupi; Katlı otoparkta asansörsüz tabutlar (Şiir),
Muhammed Enes Kala; Meczolunmuş bir sanat olarak sinema ya da üşümeyen/üşütmeyen sinema,
Mehmet Kurtoğlu; Edebiyat ve sinema,
Özgen Felek; Kuyuya düşen öyküler,
Muhammed Hüküm; Kemal Tahir, Ayşe Şasa ilişkisi ışığında Türk sinemasında yerlilik,
H.Ömer Özden; Yahya Kemal bağlamında sinema ve biz,
Murathan Çarboğa;Göğün ışıktan bozkırları (Hikaye),
Şeyma Kaya; Hüzünler saklayan bahçemde zaman (Hikaye),
Recep Çelik; Yürek kambur kaldı (Hikaye),
M.Halistin Kukul; Dillerde hürriyet avazı vardır (Şiir),
Rıfat Araz; Nefes ver-Ölmeden öldüğüm sensin (Şiir),
İbrahim Halil Çelik; Ben Harran Kadim şehir (Şiir),
Belkıs Altuniş Gürsoy; Bir tutan hayat,
İhsan Yaşa; Yazı insanın simetrisi değil,
Osman Oruç; Yahya Akengin’in tiyatrolarında yabancılaşma olgusu,
İrfan Görkaş; Nevi Efendi’nin şiir ve şair savunması,
Abdullah Satoğlu; Acılardan bile bir güzellik damıtan şair-Bahaettin Karakoç,
Şükran Can Balta; Beklemeye giriş.

Siz de, Bizim Külliye Dergisi’ni edinmek-okumak veya yazı-şiir ileterek sütunlarında yer almasını istiyorsanız aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Nazım Payam
Bizim Külliye Dergisi
İzzetpaşa Caddesi, İzzetpaşa Vakfı Ek Bina, No.16/4
Elazığ
Tel.0-424-2335513 veya 0-424-2331500’den 114
Faks.0-424-2374965
E Posta.bizimkulliye@gmail.com
Web.www.bizimkulliye.com

 


30 Aralık 2018 Pazar günü, saat.14.00’de; Endülüs Eğitim ve Yardımlaşma Derneği-463/5.Sokak, No.1 Şirinyer-Buca-İzmir adresinde, Sait Çamlıca ”Modern Dünyada Çocuklarımız ve Müslüman Aile Kalabilmek,” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.