ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  

 Gazeteci yazar şair Kerim Özbekler

KİTAPLARINI ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITACAKLAR.

07 Temmuz 2018 Cumartesi günü, saat.18.00-20.00 arasında;İskele Girişi, Bülent Ecevit Parkı Şarköy-Tekirdağ adresinde, Şarköy’lü yazarlardan Akile Sezgen Vardar-Emine Sonal-Sevda Özyurt-Hasan Akarsu-Şinasi Polat ”Okuma Farkındalığı Yaratmak Amacı” ile kitaplarını halka ücretsiz olarak dağıtacaklardır. Şarköy Kent Konseyi’nin 2.kez düzenlediği bu etkinliğe, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’da iştirak edecektir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Ece Edebiyat ve Şiir Dergisi Sahibi Ahmet Otman tarafından, aşağıda isimleri belirtilen ‘’Şiir Antolojileri’’ hazırlanacaktır. Şiirlerinin-Hayat Hikayesi-Yazışma Adresi-Telefon-E Posta Adresinin bu antolojilerde yer almasını isteyen şairler. 15 Eylül 2018 Cumartesi gününe kadar ‘’Ahmet Otman-Mithatpaşa Caddesi, Kızılay İş Hanı, Z-13 Salihli-Manisa Tel. 0-532-4726857 E Posta.bizimece@mynet.com adreslerini kullanarak irtibat kurabilirler.
01.Öğretmen ve Öğretmenler Günü Şiirleri Antolojisi,
02.Atatürk Şiirleri Antoloji,
03.Anne şiirleri Antolojisi,
04. Babalar ve Dedeler Şiirleri Antolojisi,
05.Memleket ve Tabiat Güzellikleri Şiirleri Antolojisi,
06.Kahramanlık Şiirleri Antolojisi,
07.Sûfiyane söyleyiş (Dinî-Tasavvufî) Şiirler Antolojisi,
08.Taşlamalar (Hicivler-Yergiler) Antolojisi,
0 9. Aşk (Sevgi-Tutku-Özlem vb.) Şiirleri Antolojisi,
10. Şiirin Aynasında Salihli (Salihli Şiirleri) Antolojisi


BUHARKENT VE İNCİR KONULU ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİNE, LAPTOP BİLGİSAYAR HEDİYE EDİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.20 TEMMUZ 2018 CUMA)…

KATILIM ŞARTLARI;
01. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş bütün şairler katılabilir.
02. Şiirler aruz, hece veya serbest vezinle yazılabilir.
03. Seçici Kurul Üyeleri, Buharkent Belediyesi çalışanları ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
04. Yarışmaya katılacak şiirler, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
05. Yarışmacılar en fazla bir şiirle yarışmaya katılabilirler.
06. Şiirler, 10 kıtayı veya 40 satırı geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto bilgisayarda yazılarak, 6 nüsha olarak hazırlanacaktır.
07. Şiir metninin üzerine ad, soyad ve şairin bilinen mahlası yazılmayacak sadece rumuz yazılacaktır. Rumuzun yanına 3 rakamdan oluşan bir sayı eklenecektir. ( Rumuzlarda karışıklığa ve benzerliğe meydan vermemek açısından. Örneğin: Buharkent 009 gibi.)
08. Yarışmacılar; kullandıkları rumuzu, ad ve soyadlarını, fotoğraflı özgeçmişlerini, adres ve telefon bilgilerini, üzerine sadece rumuzlarını yazdıkları kapalı zarfa koyacaklardır.( Bu zarf, üzerine rumuzdan başka hiçbir bilgi yazılmayacak.)
09. EK- 1 Form doldurulup imzalanacak. EK-1 formunu, üzerine sadece rumuzlarını yazdıkları kapalı zarfa koyacaklardır.( Bu zarfın üzerine rumuzdan başka hiçbir bilgi yazılmayacak.)
10. Yarışmacılar; 6 nüsha şiirlerinin çıktısını koydukları üzerinde rumuz yazılı zarf ile kimlik bilgilerini içeren üzerinde yine rumuz yazılı diğer zarfı ayrı bir zarfa koyarak AYDIN YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ P.K. 78 Efeler- AYDIN Adresine ya taahhütlü veya kargo ile göndereceklerdir.
11. Yarışmaya gönderilen şiirler yarışma sonuçlandıktan sonra, ön elemeye tabi tutulacak ön elemeyi geçen şiirler “Buharkent Şiirleri Seçkisi” adlı kitap haline getirilip yayınlanarak 2018 yılı sene sonuna kadar katılımcılara, okullara kütüphanelere okuyuculara ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Bu yayından dolayı şairler telif hakkı talep edemezler.
12. Şartnameye uymayan şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.
13. Tüm eserlerin her türlü kullanım hakkı Buharkent Belediyesine aittir.
14. Şartnamede belirtilmeyen konularda Seçici Kurul kararı geçerlidir.
15. Şiirlerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Teslim Süresi; Eserler en geç 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 17.00 ‘ a kadar postayla yada kargoyla teslim edilmiş olacaktır. Bu tarih ve saatten sonra gönderilen eserler yarışma dışı kalacaktır. Yarışma Sonuçları; 01 Ağustos 2018 tarihinde http://www.buharkent.bel.tr/index.php adresinden ve Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği’nin face sayfasından duyurulacaktır.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;
1) Prof. Dr. Duran Nemutlu (ADÜ),
2) Şükrü Öksüz (Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı- Şair-Yazar-Gazeteci),
3) Naim Özdamar (Emekli Edebiyat Öğretmeni-Şair),
4) Beyhan Erdoğan (Emekli Edebiyat Öğretmeni-Şair),
5) Yaşar Uyar (Emekli Öğretmen-Şair-Halk Ozanı).

ÖDÜLLERİN VERİLMESİ;
Ödüller 04 Ağustos 2018 tarihinde Buharkent İncir festivalinde verilecektir.

ÖDÜLLER;
1. Şiir; 1 Adet laptop bilgisayar+ Plaket
2. Şiir; 1 Adet Akıllı Cep Telefonu + Plaket
3. Şiir; 1 Adet Tablet + Plaket
Ayrıca yarışmaya katılan tüm şairlere teşekkür belgesi verilecektir.
Not: Dereceye giren şiirlerden bazıları bestelenerek şarkı haline getirilebilecektir. Yarışmanın iptali; Buharkent Belediyesi her hangi bir sebepten dolayı yarışmayı tek taraflı iptal edebilir, bu nedenle yarışmacılara karşı yükümlülüğü yoktur.

İLETİŞİM;
Buharkent Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Buharkent- Aydın Tel.0-256-3913005 http://www.buharkent.bel.tr/

Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği-P.K. 78 Efeler- Aydın
veya
7 Eylül Mahallesi, ESKO İş hanı, B Blok, No.105 Efeler – Aydın
Şükrü ÖKSÜZ (Seçici Kurul Başkanı) Tel.0-505-2952578 E Posta.sukruoksuz09@hotmail.com

EK – 1

TAAHHÜTNAME

Buharkent Belediye Başkanlığınca Düzenlenen Buharkent konulu şiir yarışmasına gönderdiğim……..……………………..rumuzunu taşıyan eser bütünüyle kendime aittir. Buharkent konulu şiir yarışması şartname hükümlerini aynen kabul ve taahhüt ettiğimi, eserimin Mali Haklarını, Yayma ve Çoğaltma Hakkını süresiz olarak Buharkent Belediyesine; Şükrü ÖKSÜZ ve (Veya) Naim ÖZDAMAR tarafından hazırlanacak olan kitaplarda ve programlarda kullanılmasından dolayı her hangi bir telif ücreti istemeyeceğimi, hiçbir mali hakkımın olmayacağını aşağıdaki imzamla tevsik ve tasdik ederim. ..…/…../2018

ESER SAHİBİ Adı Soyadı (imza)

ESER SAHİBİNİN RUMUZU : ……………….

ESER SAHİBİNİN ŞİİRİNİN ADI:……………………………………………
…………………………………………….

ESER SAHİBİNİN ADRESİ : ……………………………………………………………..
……………………………………………………………..
……………………………………………………………

T.C. KİMLİK NOSU:…………………..

E-posta:

TELEFON :

Sabit : ………………………………….

Cep Tel: ……………………………….

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.