ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
12.05.2018
641
A+
A-

Edebiyat Dünyasından..

Kerim Özbekler
Gazeteci-Yazar-Şair

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü, saat.13.30-16.30 arasında;İl Halk Kütüphanesi Sakarya adresinde, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Çetin Elveren’in ve yöneticilerinin tertip ettiği ve 19 Mayıs’a ait şiirlerin okunacağı ve konuşmaların yapılacağı bir etkinlik yapılacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


12 Mayıs 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de; Kabakçı Konağı Hamamönü Ankara adresinde; ”Doğumunun 125.Yılında Mağcan Cumabay Anısına 3.Türk Dünyası Şairler Buluşması” adı altında 1 etkinlik yapılacaktır.

Açılış konuşmalarını Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı Osman Baş, Dünya Söz Akademisi Derneği Başkanı Hayrettin İvgin,Türksoy Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ahzal Saparbekuli konuşmalarını yaptıktan sonra ”Şair Mağcan Camabay Belgeseli” gösterilecektir.

Gösterim sonrası sahnede yer alacak ve şiir okuyacak şairlerin isimleri aşağıdaki şekildedir.

Kojogeldi Kuluyev (Kırgızistan), İvanna Köksal Gagauz (Moldova), Ayhan Nasuhbeyoğlu (Türkiye), İsmet Bora Binatlı (Türkiye), Ülker Piriyeva (Azerbaycan), Vedat Fidanboy (Türkiye), Sevil Piriyeva Karaman (Kazakistan), Şemsettin Kuzeci (Kerkük-Irak), Nursen Özdoğan (Türkiye), Berdi Sarıyev (Türkmenistan), Havva Tekin (KKTC), Mağcan Cumabay

Şiirlerini Okuyacak Şairler:

Şems Alekberova (Azerbaycan), Kümisay Sansızbay (Kazakistan), Marina Sagidatbek (Kazakistan), Gülten Ezgi Akıncan (Türkiye).

Şarkı ve Türkülerle sahnede yer alacak olan sanatçıların isimler:

Akdeniz Erbaş, Bekarıs Jandaulet, Özcan Aydın.

Sunumu; Murat Can Çetinkaya yapacaktır.

İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir. Önceden irtibat kurmak isteyenler aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirler.

Telefonlar:

Hayrettin İvginTel.0-533-5516532

Osman BaşTel.0-536-6820252.

İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Her Cumartesi günü, saat.20.00’de;Anka Cafe-Çamlık Mahallesi, 442 Sokak, No.9 Didim-Aydın adresinde, Bülent Nizam (Tel.0-544-5441626 E Posta.es_esbursa@hotmail.com) sunumu ve ”Gezgin Şairler Grubu”nun desteği ile ”Şiir Dinletisi” yapılmaktadır.


Muzaffer İzgü gülmece öykü yarışması birincisine 3.000 lira ödül verilecek… (yarışmaya son katılım tarihi.30 ağustos 2018 perşembe).

Katılım şartları ve yarışmayla ilgili diğer bilgiler aşağıdaki şekildedir;

-Yarışma seçici kurul üyeleri dışında tüm yazarlara açıktır.

-Yazarlar yarışmaya en az üç öyküden oluşan bir öykü dosyasıyla katılabilir.

-Öykülerde konu kısıtlaması olmamakla birlikte gülmece alanında yazılmış olmasına ve Muzaffer İzgü çizgisine uygunluğuna bakılacaktır.

-Öyküler daha önce bir yarışmaya katılmamış, basılı veya dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.

-Birinci olacak dosyanın yayın hakkı Bilgi Yayınevi’ne ait olup basıldığı durumda telif ödemesi yapılmayacaktır.

BİÇİM;

-Öyküler Word dosyasında, 12 font büyüklüğünde ve Times New Roman yazı karakteri ile yazılmalıdır.

-Öyküler dijital ortamda e-postaya ekli bir dosya olarak gönderilmelidir. Gönderilen öykü dosyasının adında ve içinde yazarla ilgili hiçbir bilgi olmamalıdır.

-E-postaya ekli diğer bir dosyanın içinde yazarın açık adı, kısa özgeçmişi, açık adresi ve telefon numarası ayrıca varsa web sitesi adresi bulunmalıdır. Bu dosyaya yazarın adı verilmelidir.

-Yazarların yarışmaya gerçek ad ve soyadlarıyla katılmaları gerekmektedir.

TESLİM VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI;

Dosyaların gönderileceği e-posta adresi aşağıdaki şekildedir. yarisma@bilgiyayinevi.com.tr

Son gönderme tarihi.30 Ağustos 2018 Perşembe

Sonuçların açıklanacağı tarih.29 Ekim 2018 Pazartesi

ÖDÜL;

Birincilik ödülü.3.000,00 Tl (Üçbin Lira) olacaktır.

SEÇİCİ KURUL;Müjdat Gezen (Seçici Kurul Başkanı)-Kandemir Konduk-Ayla Kutlu-Biray Üstüner-Yunus Bekir Yurdakul.

İlgilenenlere, önemle duyurulur.

**********

İyi akşamlar Kerim Kardeş, az önce kitapları aldım. Aslında, dün geldi. Postahaneye, yoğun olduğumdan gidemedim. Ben de sana, İremcik gönderdim. Gelen kitapları ya okullara, ya da derneklere gönderiyorum. İremciğin, yeni sayısının hazırlıklarına başladım.(10 Mayıs 2018 Perşembe-17.43)

İsmail Sezgin (İremcik Dergisi Sahibi) İstanbul

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.