ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 19°C
Rüzgarlı

Edebiyat Dünyasından Duyurular ve Kitap Fuarları

Edebiyat Dünyasından Duyurular ve Kitap Fuarları

21-30 Aralık 2018 tarihleri arasında, “İskenderun 2. Kitap Şöleni” başlamış bulunmaktadır.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği, “İskenderun 2. Kitap Şöleni etkinliğini destekleyen, özverili girişimleriyle katkı sağlayan Sayın Şaban Doğru, Erdal Keleş, Ömer Keleş, Aşir Alkaç’ ve Eşref Alazığ Türker.  İskenderun 2. Kitap Şöleni, Aralık 2018. 30 kadar devam ediyor. İlgililerin dikkatine..


 

Çukurova Kitap Fuarı başlıyor.

Değerli Üyelerimiz, Çukurova Edabiyatçılar derneği Adana’da Çukurova Tüyap Kitap Fuarı 05-13 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Çukurova Edabiyatçılar derneği standında görev almak isteyen kitabı olan yazarların bize bildirmelerini rica ederiz.
30 Aralık 2018 tarihine kadar, taleplerini belirtmelerini bekliyoruz.
Ayrıca en geç 30.12.218 tarihine kadar kitap kapaklarını göndermeleri gerekiyor.
Lütfen, başvurunuzu e-posta yoluyla aşağıdaki adrese bildiriniz.
Dolaylı yollardan iletilen başvurular dikkate alınmayacaktır.
cukurovaedebiyatcilardernegi@gmail.com

Önemle duyurulur.
Çukurova Edebiyatçılar Derneği Adana.

Halise Tekbaş, Yakup Karaca

 


 


ÇUKUROVA EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ (ÇED) BAŞKANI HALİSE TEKBAŞ ‘’ŞAİRLER’DEN BİR DEMET’’ İSİMLİ ANTOLOJİ YAYINLAYACAK. (SON KATILIM TARİHİ.NİSAN 2019).

KATILIM KOŞULLARI;
1- Her şaire beş (5)sayfa yer ayrılacaktır, katılacak şairler bir adet fotoğraf ile bir sayfayı geçmeyecek özgeçmiş, adres ve telefon ile birlikte dört adet şiiri (Şiirler en fazla 7 kıta olacak) tek dosya içerisinde cukurovaedebiyatcilardernegi@gmail.com adresine göndereceklerdir.
2- Gönderilen şiirler serbest veya hece vezni ile yazılmış olup siyasi içerik, bölücülük, hakaret taşımamalı edebi kurallara uygun olmalıdır.
3- Katılımcı şairler Adana’yla sınırlı kalmayıp, yurt içi gerekse yurt dışından herkes katılabilecektir.
4- Hazırlanacak olan “ŞAİRLERDEN BİR DEMET” Şiir Seçkisi Kitabına 150 şairin eserlerinin yer alacağı üçüncü cilt olarak çıkarmayı düşünüyoruz. Katılan her şaire üçüncü ciltten oluşan beş (5) adet kitap gönderilecektir.
5- “ŞAİRLERDEN BİR DEMET” Şiir Seçkisi kitabında yer alacak şairler kitabın baskı masrafı olan Yüz elli Lirayı (150.- TL ) kendisi ödeyecektir.
6- “ŞAİRLERDEN BİR DEMET” Şiir Seçkisi kitabında yer almak isteyen şair dostlarımız çalışmalarımızın aksamaması için katılım ücreti ile şiirlerini en geç Nisan 2019 tarihine kadar göndermeleri gerekir. Haziran 2019 tarihinde “ŞAİRLERDEN BİR DEMET” Şiir Seçkisi kitabı katılımcıların adreslerine PTT ile gönderilecektir.
7- “ŞAİRLERDEN BİR DEMET” Şiir Seçkisi kitabında yayınlanacak eserlerin bütün sorumluluğu eser sahibine ait olacaktır. Kitapta yer almak için başvuru yapan her şair bu kitaba katılım koşullarını kabul etmiş sayılır, yayınlanan eserler için ayrıca her hangi bir telif hakkı talep edemezler.

AZERBAYCAN GENEL KOORDİNATÖRÜ;
Ilgar Türkoğlu ve Necibe İlkin

ÇALIŞMA KURULU VE DANIŞMA KURULU;
1-Halise Tekbaş;Tel.0-536-8541279
2- Bayram Yılmaz;Tel.0-530-4643746
3-Emin Doğan;Tel.0-505-2658025
4- Yakup Karaca;Tel.0-536-7935486
5-Mansur Ekmekçi;Tel.0-535-2549329
6- Lütfi Küpeli;Tel.0-532-2270024
7-Bekir Dağsever;Tel.0-536-7773909
8- İbrahim Özcanlı;Tel.0-535-4064657

MALİ İŞLER SORUMLUSU;
Halise Tekbaş

NOT: Yurt içi ve yurt dışından katılacak Şair arkadaşlarımız Halise Tekbaş adına Kayıtlı bulunan 12315251 NOLU POSTA ÇEKİ HESABINA PTT’den Katılım ücretlerini yatırabilirler. Katılım Ücretini gönderen arkadaşlarımız gönderdiklerinde mesaj veya telefonla 0-536- 8541279 numaradan Halise Tekbaş’ı bilgilendirmeleri gerekir.


Kerim Özbekler, Gazeteci Şair Yazar

29 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi-Fevzipaşa Mh. 846 Sk. Katipzade vakıf iş hanı, No.51/313 (Milli kütüphane arkası) Konak-İzmir adresinde, Ozan Semerci ”Hatıraların aydınlığında Ahmet Arvasi” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


06 Ocak 2019 Pazar günü, saat.13.00-17.00 arasında;Erol Günaydın Sahnesi-Beylikdüzü Beylicium AVM 2.Kat Beylikdüzü-İstanbul Tel.0-544-3980434 adresinde, Yesader Yöneticileri tarafından ”Halk şiirinin günümüzdeki yeri” konulu şiirli-müzikli bir panel düzenlenmiştir. Panelistler, edebiyat öğretmeni Sultan Parıltı-Kültür Bakanlığı Saz Şairi ve Halk Ozanı Aşık Mürsel Sinan ve Kültür Bakanlığı Halk Şairi Mustafa Dilki’dir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.