ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler

29.09.2018
1.007
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair

 

Merhaba, Bizler “MUSİKAR DERGİSİ” EKİBİ olarak;
Yeni bir e-dergi için uzun bir zamandır kolları sıvadık. Dergimiz Edebiyat-Kültür- Eğitim Dergisidir.
İlk sayımız için üst başlığı- ANA TEMAYI “İNSAN ve İNSANLIK”,
İKİ TEMEL –sınırlı- KONUYU “ İnsanın Eskiye Özlemi” ile
“İnsanda Yenilenme Arzusu” olarak seçtik.
Bugüne kadar birçok güçlü kalem, eğitimci ve mütefekkir ilk sayımızda yerini aldı. Danışma kurulumuz, yayın kurulumuz ve tasarımcılarımız çalışmalarını sürdürmekte…
Yakın bir zamanda sizlerle olacağız.
İlginize ve güveninize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla…

Eposta: musikar.dergi@gmail.com
27 Eylül 2018 Perşembe- Ankara
MUSİKAR DERGİSİ adına
Rânâ İSLAM DEĞİRMENCİ


28 Eylül 2018 Cuma günü, saat.10.00’da;Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi-Manisa adresinde, Manisa 2.Kitap Fuarı açılacak. 10 gün sürecek olan fuar, 7 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. 50’den fazla yayınevi ve bir çok ünlü yazar, Manisalı kitapseverlerle buluşacak. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


29 Eylül 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Salonu-846 Sokak, Katipzade Vakıf İş Hanı, Kat.3, No.51/313-314 (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, eğitimci ve yerel tarih araştırmacısı Yasin Kayış ”İzmir ve Çevresi’nde ki Abdülhamid Eserleri” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


30 Eylül 2018 Pazar günü, saat.20.00’de;Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Narlıdere-İzmir adresinde, Almanya’da yaşayan Halk Ozanı Gani Cansever’in 50.Sanat Yılı Konseri gerçekleştirilecektir. Proğramda yazar Sultan Su Esen-Cebrail Sürücü-Ayhan Altay ile müzisyen Aliyar Nihan yer alacaktır, giriş bileti 5 liradır. Konseri izlemek isteyenlerin, 19.40’da salonda olmaları istenmektedir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


06 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.15.00’de;Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi-Kordonboyu Mahallesi, Hürriyet Caddesi, No.56 Kartal-İstanbul adresinde, Prof.Dr.İskender Öksüz ”Bilim-Din ve Türkçülük” konusunda bir konferans verecektir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


20 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.13.00-18.00 arasında;Sümer Çatı Restaurant-GMK Bulvarı, No.19, Kat.8 Kızılay-Ankara adresinde, Ulviye Savtur’un (E Posta.ulvitesavtur@hotmail.com) organize edip yönettiği ”Geleneksel Mürekkep Şiir ve Müzik Şöleni” yapılacaktır. Bu şölene iştirak etmek için rezervasyon yaptıran yazar ve şairlerin listesi, aşağıdaki şekildedir.

01- Müntaz Adıgüzel (İstanbul),
02- Esat Anık (Kütahya),
03- Muhsin Aksakal (Sivas),
04- Mehmet Emin Ulu (Tokat),
05- Melahat Özçoban (Isparta),
06- Abdülkadir Uslu (Denizli),
07- Hüsamettin Tat (Denizli),
08- Emine Sonal (Tekirdağ),
09- Yasin Gökçek (İstanbul),
10- İsmail Büyükerol (Yozgat),
11- Necdet Atal (Bursa),
12- Selahattin Seymen ( Bursa),
13- Gülhan Algas (Bursa),
14- İbrahim Yazgan ( Bursa),
15- Gülay Kuleli ( İstanbul),
16- Ali Osman Aydın (Sakarya),
17- Hayriye Gaygın Pürtül (Gazimağusa-K:K.T.C),
18- Ali Osman Yıldız (İzmit),
19- Göksel Korkmaz (Nevşehir),
20- Rabia Barış (Eskişehir),
21- Hülya Çapar Özcan ( Adana),
22- Şerafettin Demir (Ankara),
22- Cemal Yavuz (Ankara),
23- Mahir Ünat (Ankara),
24- Elif Kılıç (Ankara),
25- Metehan Fidan (Ankara),
26- Oya Savtur (Ankara),
27- Fevzi Gökalp (Ankara),
28- Sahure Ozden (Ankara),
29- Ulviye Savtur (Ankara).

İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Tekirdağ Belediyesi Yöneticileri;18 yaşından büyük bayanlar için ‘’Öykü Yarışması’’ düzenledi, yarışmada 1’inci olana 10.000. 2’nci olana 7.500, 3’ncü olana 5.000 lira ödenecek. 1 kişiye ise 3.000 liralık mansiyon ödülü var. Son katılım tarihi ise 04 Ocak 2018 Cuma günü. Saat.17.00’ye kadar, bu konudaki ayrıntılar aşağıdaki web sitesinde yer almaktadır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

http://www.tekirdag.bel.tr/content/file/etkinlik/kadin_oykuleri_yarisma_sartnamesi.pdf


Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği yöneticileri tarafından Ankara’da, 2018 yılı içinde (ileri okuma teknikleri-Metin yazarlığı-Didaktik şiirler-Medya okur yazarlığı-İleri yazma teknikleri-Osmanlı Türkçesi-Yabancı dil) konularında kurslar açılacaktır. Bunlardan birisine ilgi duyanlar ”Osman Baş-Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı-Ulus Mahallesi, Kızılbey Sokak, Vakıf İş Hanı, K.4, No.12 Altındağ-Ankara, Tel.0-536-6820252” adresine müracaat edebilirler. Kurslar, ücretsizdir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Gülşen Ersan;Nif Sanat Dergisi’nde, ”Kitap Tanıtım Yazıları” yazmaya başladı. Kitaplarının tanıtılmasını isteyen yazar ve şairler, kitaplarından birer tanesini ”Gülşen Ersan-Nif Sanat Dergisi-PK.31 Kemalpaşa-İzmir” adresine ulaştırabilirler.


Nif Sanat Dergisi yeniden yayın hayatına başladı ve ”Sonbahar 2018” tarihli 7.sayısı ile yazar ve şairlerin eline ulaştı, dergiyi edinip okumak veya yazı-şiir iletmek için aşağıdaki belirtileri kullanabilirsiniz. Uğur Gürekin;Nif Sanat Yazı ve Şiir Dergisi-PK.31 veya 8 Eylül Mahallesi, 137 Sokak, No.10-A Kemalpaşa-İzmir. Tel.0-505-2321735, E Posta.nifsanat@gmail.com. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.