Love Story Filminden 45 yıl sonra

0
484

1970 senesinde çekilen ve sinema tarihinin en önemli filmlerinden biri haline gelen Aşk Hikayesi’nin yıldızları Ali MacGraw ve Ryan O’Neal, 45 sene sonra, bu kez tiyatro sahnesinde, yeniden birlikte…

 

 

Yalnızca vizyona girdiği döneme değil, sonrasına da damga vuran Aşk Hikayesi’nin ana karakterlerine hayat veren Ali MacGraw ve Ryan O’Neal, bu kez Love Letters (Aşk Mektupları) isimli bir oyun için tekrar bir arada.


Broadway’de başarıyı temsil eden, Amerika ’nın en önemli tiyatro ödüllerinden olan Tony’yi iki kez kucaklamış olan Gregory Mosher tarafından yönetilen Love Letters, 13 Ekim’de sahnelenmeye başlayacak. Oyunda birbirlerinden çok farklı hayat tercihleri olmuş aynı yaştaki iki kişiyi canlandıracak olan MacGraw ve O’Neal, iki gösterimden sonra seyircilerle ufak bir söyleşi de düzenleyecekler.


The New York Times ekibinden Lisa Birnbach’in ön gösterimini izlediği oyundan sonra çekilen fotoğraflarda ikilinin hala ışıltılarını korudukları gözler önüne seriliyor.

 

Birnbach’in yazısında aktarılanlara göre Ryan O’Neal yürüyebilmek için bir bastondan yardım alıyor ve Ali MacGraw’un saçları bembeyaz olmuş. Ancak ikilinin herkesin aklında yer ettikleri hallerinden çok da farklı olmadığını söylemek mümkün.


Aynı yazıda, ikilinin geçen 45 sene içinde birlikte bir prodüksiyonda yer almamalarına rağmen mektuplarla ve telefon aracılığıyla iletişimde kaldıkları da belirtiliyor.

 

Geçtiğimiz sene Hollywood Reporter’a verdikleri bir röportaj için çekilen fotoğraflarını gören, Love Letters’ın yapımcısı Nelle Nugent ise fotoğraftan çok etkilenip ikiliye oyun için teklif götürmeye karar vermiş.

Metin yazarının ve yönetmenin de kabul etmesiyle, dönemin kült ikilisi 45 sene sonra yeniden, özlenen oyunculuklarıyla bu defa tiyatro sahnesine dönmüşler.