Kir Teorisi / Necef Uğurlu

0
387

Gramsci’nin ‘İnsanı kafasından yakaladınız mı? Kol ve bacak kolay gelir‘ sözlerine ithafen ‘kafaların kurtulmasına‘ adanmış bir kitap Albayrak’ın sözleriyle…”

 

Kir Teorisi / BSadık Albayrak – Taylan Kara

Necef Uğurlu, internet gazetesi Gerçek Gündem’de bizim Kir Teorisi kitabımız için şunları yazmış:

“Gazi Prof. Yalçın Küçük, B.Sadık Albayrak, Taylan Kara çok ciddi cesur bir çalışma yapmışlar , İbrahim Horuz da aşkolsun cesur bir yayıncı ki bu kitabı basmış, kimsenin kimseye cesaret madalyasını vermesini beklemiyoruz, ama bu kitap okunmalı çok esaslı bir ‘ortak deneme‘.

Teşhis koyamadığımız ‘Acımasız bir kendi kendini kirletme fabrikası’ na dönen ‘ceset halimizin‘ otopsisini yapmışlar, ölüm nedenini gelecek nesillerin ölmemesi için açıklıyorlar. Son yıllarda okuduğum en insan merkezli, insancıl eser.

Gramsci’nin ‘İnsanı kafasından yakaladınız mı? “Kol ve bacak kolay gelir” sözlerine ithafen ‘kafaların kurtulmasına‘ adanmış bir kitap Albayrak’ın sözleriyle…

Kitapta da yer alan Holywood Soruşturmalarında yer alan ‘John Howard Lawson’un unutulmaz sözleriyle ve kitabın acilen alınıp okunması dileğiyle bitireyim yoksa bu yazıda laf bitmez.

‘Hayır, çirkefle tartışılmaz. O çirkefin nereden geldiğini bulmamız, o çirkefte başkalarıyla birlikte boğulmadan buna bir son vermemiz gerekiyor .

Kaynak apaçık ortada. ‘Kanıt’ dedikleri şeyleri satılmışlardan, akıl hastalarından, reklam peşindeki soytarılardan, Gestapo ajanlarından, muhbirlerden, karacahil ve korkak bir kaç Holywwod sanatçısından elde etmişler. Ülkelerinin en kutsal ilkelerini zedeleyen o insanları kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. O insanlar birey olarak önemli değildirler, birey olarak ben de önemli değilim …’

‘…..söz özgürlüğüm satılık değildir; sizin vereceğiniz tavsiye kartlarıyla iş bulacak kadar alçalmadım.’

SaygıylaKaydaGeçsinEfendim

necefugurlu@gmail.com”