IŞİD’in kontrolündeki bölgelerde 31 bin kadın hamile

0
348

Quilliam’a göre, IŞİD’in kontrol ettiği topraklarda 31 bin kadının hamile olması da bir rastlantı değil.


Londra merkezli düşünce kuruluşu Quilliam’ın raporuna göre IŞİD ‘yeni nesil mücahitler’ yetiştirmek için sistematik bir politika izliyor. Quilliam’a göre, IŞİD’in kontrol ettiği topraklarda 31 bin kadının hamile olması da bir rastlantı değil.

Sputnik’in İngiliz Independent gazetesinden aktardığı habere göre, Quilliam’ın ‘IŞİD’in çocukları’ adlı raporda, IŞİD’cilerin çocukları kendilerinden daha iyi ve daha ölümcül savaşçılar olarak gördüğü belirtiliyor. Zira IŞİD’e göre, çocuklar birer ‘boş levha’ ve bu nedenle radikal ideolojileri sonradan öğrenmek yerine radikal değerlere doğuştan maruz bırakılıyorlar.

Nitekim rapora göre, şiddetin normalleştirilmesi için kullanılan tekniklerden biri de çocuklara kesik insan başlarıyla ‘futbol oynatmak’.

‘ERKEK ÇOCUKLARA CİHATÇILIK, KIZLARA KOCALARINA NASIL BAKACAKLARI ÖĞRETİLİYOR’

Quilliam’ın raporuna göre, IŞİD’in kontrol ettiği topraklardaki okullarda erkek çocuklar Kuran derslerinin yanı sıra ateş etme ve dövüş sanatlarını içeren ‘cihatçı eğitimi’ de alıyor. Ancak ‘hilafetin incileri’ olarak bilinen ve eve kapatılan kız çocuklarına kocalarına nasıl bakacakları öğretiliyor.

Quilliam’dan Nikita Malik Independent gazetesine yaptığı açıklamada, “Yeni nesil mücahitler, yeni nesil savaşçılar sistematik olarak yetiştiriliyor” dedi.

Malik ayrıca IŞİD’in kontrolündeki topraklarda 31 bin kadının hamile olmasının da, rastlantı sonucu olmadığını söyledi ve ekledi: “Bu, bu çocukların çok katı bir dini, teolojik ve milli beyin yıkamayla büyümeleri için yapılan çok uzun vadeli bir hazırlık.”

 

Kaynak: Odatv.com