Hırsızlıkta sınır tanınmadı, senaryo bile çalıntı çıktı

0
483

6 Haziran 2017 günlü Sabah gazetesinin Günaydın ekinde Yüksel Aytuğ köşesindeki yazısında FETÖ Kanlı Terör Örgütünün bir hırsızlığını daha ortaya koydu.

 

Bu hırsızlığa Samanyolu TV’nin avukatının verdiği şu cevap Fetö Kanlı Terör Örgütünün gerçek yüzünü ortaya koyması açısından da çok önemli: Samanyolu TV’nin Avukatı ‘nın, kanalın kapanması  ile yarım kalan dizinin dava edilmesinin anlamsız olduğunu savunarak; Küçük Gelin dizisinin öyküsünün sahibi Dursaliye Şahan’a; “Hanımefendi, bu kadar reyting yapan bir dizinin öyküsü sizden alınmışsa buna sevinmeniz gerekir” demesi “e pes yani” dedirtiyor. Fetö tarafından Dursaliye Şahan’ın fikri hakkını çalmanın ne kadar kolay basit bir şey olduğu böylece gözler önüne serilmiş oldu.

Hırsızlık, dolandırıcık, sahtekarlık, pornoculuk, iftira, yalan, dolan, kumpas, İslamı tahrif ederek yeni bir din icad etmek gibi hem İslamiyete, hem de toplumsal düzene aykırı ne kadar rezil eylem varsa hepsini yapan ve kendisine inananları Himmet adı altında haraca bağlayan FETÖ kanlı terör örgütünün yeni bir hırsızlığı daha Anadolu Adlise 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin kararıyla tescillenmiş oldu.

Yazar-Senarist Dursaliye Şahan’a ait Küçük Gelin öykü ve projesini bakmak için alan STV’nin kadrolu senaristi Erkan Çıplak sanki eser kendisine aitmiş gibi öyküyü Küçük Gelin adı altında yapımcılığını ve senaristliğini üstlenerek ekrana taşıdı. Dizi STV’de gösterilmeye başlandı ve gösterildiği dönemde reyting rekorları kırdı.

Öyküsü ve projesi FETÖ Kanlı terör örgütü tarafından çalınan Dursaliye Şahan, Sivas’ın Geyikpinır köyünde doğdu. 4 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etti. İstanbul’daki 13 yıllık banka memurluğunu, Londra’da temizlik işçiliği, öğretmenlik ve gazetecilik takip etti. Aynı yıllarda kadın, göçmenlik ve ırkçılık temalarının ağır bastığı öyküler ve tiyatro oyunu yazan Şahan, uzunca bir süre Birgün Gazetesine ve Avrupa Gazetesine röportajlar yaptı. Birçok öyküsü ingilizceye çevrilerek, çeşitli dergilerde ve anonim kitaplarda yayınlandı. Yurut içinden ve yurt dışından çeşitli öykü ve edebiyet ödülleri alan Şahan, son romanı “Tottenham Çocukları’nda PKK’yı ve Londralı gurbeçti gençler arasındaki intiharları konu aldı.

Kaynak: 6.6.2017 – Yüksel Aytuğ ile Yakından Kumanda, Sabah Gazetesi Günaydın Eki, sh. 6)

Editör: İlhan Demir

Kaynak: www.platform-haber.com