Her Davanın Bir Bedeli Vardır

0
263

Her Davanın Bir Bedeli Vardır / Reis Bedel’den Ahmet Çalık’a Hodri Meydan

Atv’de yayınlanan, senaryoları ve adı çalınarak ekranlara gelen Reis Bedel dizisinin senaristi Soner Gümeci kanal sahibi Ahmet Çalık’a medya aracılığıyla açık bir mektup yazarak çağrıda bulundu…‘Topla avukat ordunu gel.’

 

Sayın Ahmet Çalık, Size yolladığım mektupları ve resmi ihtarnameyi dahi dikkate almayarak kanalınızda ivedilikle bana ait olan projemin çalınmasına müsaade ettiniz.

Şimdi size medya aracılığıyla açık bir mektup daha yazıyorum, inşallah bu defa dikkate alırsınız umarım. Daha öncede belirttiğim gibi bana ait olanı çalanlar Dürsaliye Şahan hanımefendiye ait olanı da çalarak haklarını gasp etmişlerdi fakat Dürsaliye hanım yılmadan hukuk mücadelesini sürdürdü ve 2006 yılında ekrana taşınan televizyonunuzun rating makinesi majör diziniz “Sıla’nın” eser sahibi olduğunu 5-6 yıl sonra mahkemece kanıtladı, kendinden çalınan hakların tazminini kazandı.

Biz haklılığımızı mahkemeden önce kamuoyuna kanıt ve belgelerle sunarak ‘Reis Bedel’ sevgisine gönül vermiş dostlarımıza ve tüm Türkiye halkına gerçekleri göstermeyi tercih ettik. Bu gerçeklik ışığında birçok sanatçı, oyuncu, sanat örgütleri ve avukatlar bizim haklılığımıza inanarak mahkemede şahitlik ve omuz birliğinde bulunacaklarını söylediler. Most yapım ise ihtarnamemize karşılık olarak bizi tehdit edercesine bir cevapla kendilerini savunmak yerine baskı kurmayı görev ediniyorlar.

Sayın Çalık, işin özüne gelecek olursak sizden beklentim ve isteğim şudur.

Yıllarca sürecek bir mahkeme sonrasında haklılığımızın kanıtlanacağına eminiz. Fakat bu zaman kaybı ne bizim Reis Bedel dizimizin yolculuğuna faydalı olacak, nede sizin itibarınızı yüceltecek. Gelin siz kendi avukatlarınızdan kurulu bir orduyla bu işin gerçekliğini araştırın, gelin siz bu işi bilen uzman ekiplerinizi görevlendirip bizim bu konuda haksız olduğumuzu kanıtlayın.

Mahkeme kararından önce siz kendi uzman adamlarınızın incelemesiyle bu iddiamızdaki haklılığımızı köreltebilirseniz ben ne size, ne most’a nede alakurt’a dava açmaktan vazgeçeceğim. Siz benim haksız olduğumu ispatlarsanız ben bana verilecek en ağır cezayı 10 misliyle kabullenmeye razı olacağım ve siz bu teklifimi kabul ederseniz size yakışanı yapmış olacak sadece zengin bir iş adamı değil imanlı bir gönül adamı olduğunuzu kanıtlayıp adaletliliğinizle de yüreklere selam duracaksınız.

Bakın size ne güzel bir teklif sunuyorum, siz kendi adamlarınızla her türlü araştırma ve benim haksız olabileceğimi kanıtlamak için her fırsatı değerlendirecek şekillerde istediğiniz çalışmaları yaptırın. Eğer haksızsam verilen en büyük cezanın 10 misline razı olacağıma şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum ama haksız olduğum kanıtlanamaz ve haklığım ortaya çıkarsa sizinde bunun bedelini olması gerektiği gibi ödemenizi bekleyeceğim.

 

Sevgi ve saygılarımla Soner GÜMECİ

 

Kaynak: www.reisbedel.com