Haftanın Filmi – Dünyayı Ölçmek

0
380
Matematikte, ardışık sayıların toplamı için geliştirdiği yöntemle bildiğimiz Carl Friedrich Gauss’un, ünlü coğrafyacı Alexander von Humboldt ile çıktıkları keşif serüvenini konu alan eğlenceli bir film.
Yönetmen: Detlev Buck
Oyuncular:
Albrecht Schuch , Baldanpurev Sambuu , Agi Ariunsaichan Dawaachu , Karl Markovics, Lennart Hänsel
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2012 (119 dk)
Senaryo: Detlev Buck, Daniel Kehlmann
Yapımcı Firma: Boje Buck Produktion
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: Almanca
Orijinal Adı: Measuring the World / Die Vermessung der Welt
Dünyayı Ölçmek Filminin Özeti
Carl Friedrich Gauss, adı duyulmamış bir matematikçidir. Kadınlara düşkün, meteliksiz ve uzayla ilgili müthiş teorilere sahiptir. Alexander von Humboldt ise ünlü bir coğrafyacıdır ve gerçek bir aristokrattır. Hemen hemen dünyanın her yerini gezmiş ve derin bilgi birikimi edinmiştir. İki bilim adamının yolları, 1928’de Berlin’de kesişir ve birlikte dünyanın ölçülerini belirlemek üzere müthiş bir serüvene başlarlar.
Kısa Hikayesi
Dünyayı Ölçmek, Almanya’da 2012 senesinde yapımı tamamlanmış bir dram tarzı filmdir, sitemizden bu yapımı 720p kalite ve Türkçe dublaj olarak bulabilirsiniz. Baş rol karakterimiz Carl Friedrich Gauss, henüz ünlü olmamış ancak üstün bilgilere sahip bir matematikçidir. Kadınlara olan aşırı düşkünlüğüyle tanınan matematikçi, beş parasız gezinen ve uzay hakkında daha önce benzeri görülmemiş muhteşem teorilere sahiptir. Alexander von Humboldt adlı karakterimizse ünlü bir coğrafya uzmanıdır, aynı zamanda hakiki bir aristokrattır. Neredeyse dünyadaki her yeri gezip görmüştür ve bu gezmeleriyle büyük bir bilgi birikiminin de doğal olarak sahibi olmuştur. Kendi alanlarında deha bu iki bilim adamının yolları 1928 yılında Berlin’de kesişir ve birlikte dünyanın boyutunu ölçmek amacıyla macera dolu bir serüvene ilk adımlarını atmış olurlar. Hızlı ve kesintisiz film keyfini yaşattığımız sitemizden 1080p – 720p ve 480p kalitelerinden hangisini isterseniz seçerek Dünyayı Ölçmek izle filmini seyredebilirsiniz. Sitemizi 2012 yapımı Dünyayı Ölçmek izle adlı film için ziyaret eden herkese teşekkür ediyor ve iyi seyirler diliyoruz. Yorumlarınızla ve sosyal medyadan filmi beğenerek bizlere katkıda bulunabilir ve gelişmemizin bir parçası olabilirsiniz.
 
Tür: Tarih | 
https://www.youtube.com/watch?v=kvuhODMozO4