Genç Öncüler Kısa Film Yarışması başladı

0
447
Son başvuru tarihi 15 Mart…
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilcek olan ‘Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı. Toplam 30 bin lira para ödülünün dağıtılacağı yarışmanın bu yılki teması ise güven.
3. Genç Öncüler Kısa Film Yarışması hem sinemaya hem de sosyal farkındalığa hizmet için start veriyor. 15 Mart 2018’e kadar başvuruların yapılacağı yarışmasın jürisi; sinema yazarı İhsan Kabil, araştırmacı yazar Cihan Aktaş, yönetmen ve sinema yazarı Abdulhamit Güler, yazar İsmail Kılıçarslan, yazar Ayşe Şahinboy Doğan, yönetmen Emre Karapınar ve AA Kültür Kordinatörü Bünyamin Yılmaz.
Yarışmanın basın lansmanı düzenlenecek bir panelle yapılacak.
Ödüller:
Jürinin seçimini yapmasının ardından sonuçlar 19 Nisan 2018‘de açıklanacak. Yarışmada ‘Güven’ temasını en iyi yansıtan birinci filme 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 4 bin TL verilecek. Ayrıca Jüri Özel Ödülü’nü kazanan yapıma 2 bin TL, Genç Öncüler Özel Ödülü‘ne değer görülen filme 2 bin TL ve Mansiyon Ödülü kazanacak 5 yapım da biner TL’lik para ödülünün sahibi olacak. ‘Güven’ teması doğrultusunda çekilecek kısa filmlerin değerlendirileceği yarışmada; topluma, kurumlara karşı oluşan güvensizliği en çarpıcı şekilde anlatmak ve toplumun her kesiminde farkındalık oluşturmak gerekiyor. Detaylar, katılım koşulları ve başvuru için genconculerkfy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Kaynak: http://www.kisafilm.com/genconculer.html