Evrensel Çocuk Film Festivali

0
445

Evrensel Çocuk Film Festivali Beşiktaş’ta!

Beşiktaş Belediyesi, Çocuk Film ve Sanat Derneği iş birliği ile 26-30 Kasım 2016 tarihleri arasında Evrensel Çocuk Film Festivali düzenliyor.

film_festivaline_tuzlali_hanimlar_damga_vurdu_h1140
Evrensel Çocuk Film Festivali, 26-30 kasım tarihleri arasında Akatlar ve Ortaköy kültür merkezlerinde…

Beşiktaş Belediyesi, çocukların hoşgörülü, barışsever ve sanata yatkın bireyler olarak yetişmesi amacıyla Evrensel Çocuk Film Festivali’nin paydaşı oldu.

Evrensel Çocuk Film Festivali, evrensel niteliğiyle çocuklara başka ülkelerin, kültür ve yaşam biçimlerini tanıma fırsatı sunarken dünya barışına da dikkat çekiyor. Festivalde yer alan filmlerle çocuklar ve aileler çocuk hakları konusunda bilgilendiriliyor. Teması barış olan festival, çocukları farklı coğrafyalardan filmler ve etkinliklerle buluşturuyor.

Farklı ülkelerden animasyon, kısa ve uzun metrajlı film gösterimlerinin yer alacağı Evrensel Çocuk Film Festivali; pek çok farklı ülkeden film yönetmenlerini de konuk edecek. Yönetmenler festivale katılan filmlerini çocuklarla birlikte izleyecek ve sonrasında düzenlenecek olan söyleşilerde birikimlerini paylaşacak.

Oyunculuk ve Animasyon Atölyeleri
Festivalin sürprizi ise komşu ülke Bulgaristan’dan festivalimize katılan çocuklar olacak. Bulgar çocuklar, Beşiktaş’ta eğitim gören yaşıtlarıyla oyunculuk ve animasyon atölyelerine katılarak birlikte vakit geçirecekler.

Oyunculuk ve animasyon atölyelerine katılmak için kayıt gerekmektedir. Oyunculuk atölyesinin kontenjanı 25, animasyon atölyesinin kontenjanı ise 15 kişi ile sınırlıdır.
Atölyeler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kayıt ve Ayrıntılı Bilgi İçin: Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi
İletişim: (0212) 351 82 59 – bilimmerkezi@besiktas.bel.tr
Adres: Zeytinoğlu Cad. No:1 (Akatlar Kültür Merkezi Üstü)

Festivalimizin açılışı, 26 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın katılımıyla Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılacak. 26-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Evrensel Çocuk Film Festivali”ne tüm çocuklarımız davetlidir.

Program İçin Tıklayınız.

Festival Filmleri ve Yan Aktiviteler İçin Tıklayınız.

Festival Kataloğu İçin Tıklayınız.

Evrensel Çocuk Film Festivali

Tarih: 26-30 Kasım 2016
Saat: 10.00 – 19.00
Festival Alanları: Akatlar Kültür Merkezi ve Ortaköy Kültür Merkezi

Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 16 Akatlar
Telefon: 0212 351 93 84

Ortaköy Kültür Merkezi
Adres: Dereboyu Cad. No: 12/A
Telefon: 0212 236 10 27

Tüm film gösterimleri ve etkinlikler ÜCRETSİZDİR.