Edebiyat Dünyası’ndan kısa duyurular

0
504

Önemli duyurular…

 

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair

23 Mart 2018 Cuma günü, saat.10.00’da;Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu Gaziantep adresinde, ”1.Ulusal Şairler Buluşması Şiir Dinletisi” yapılacaktır. Vatan-Millet-Bayrak şiirlerinin okunacağı dinletiyi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticileri organize etmiştir. Daha fazla bilgi 0-342-2111200-1305 nolu telefondan alınabilir, isteyen herkes bu şiir etkinliğini ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


23 Mart 2018 Cuma günü, saat.18.30’da;Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi Ödemiş-İzmir adresinde, Ayşegül Yargın-Aziz Serbest-Cafer Öz-Fahri Göre-Fahri Kamberov-Feyyaz Sağlam-Fikri Önay Bulanık-Firdevs Tuncay-Güzin Oralkan-Leyla Işık-Lidia Cheriliuc-Hüsnü Işık-Shefqet Balla-Şükrü Aydın-Makvara Kharevaba-Dr.Mevlüt Kaplan-Mohd Hakim-Murat Kılıç-Mustafa Serbest-Vüsela Gülmemedova-Yurdanur Bilgin okuyucuları için kitap imzalayacak. 20.30’da da, aynı salonda ”Dünya Şiir Günü” münasebeti ile sahneye çıkarak sunuculuğunu Pınar Güdümlüoğlu’nun yapacağı sahnede ”Uluslararası Şiir Etkinliği” kapsamında şiir okuyacaklardır. Etkinliği izlemek ücretsizdir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


27 Mart 2018 Salı günü, saat.14.00’de;OKSM Küçük Salon Akyazı-Ordu adresinde, 54.Kütüphane Haftası dolayısı ile ”Karadeniz’de Şair ve Yazar Olmak” konusunda bir söyleşi tertip edilmiştir. Söyleşide yer alacak olan yazar ve şairlerin isimleri aşağıdaki şekildedir, Birol Öztürk-Cemile Düzgün-Fuat Huysuz-Hicran Tercan Aktürk-Muzaffer Günay. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


29 Mart 2018 Perşembe günü, saat.14.00’de;Ordu Kültür Sanat Merkezi (Küçük Salon) Akyazı Mahallesi-Ordu adresinde, Yazbahar Çetin ”Yeni Nesil Çocuklar-Yeni Nesil Kütüphaneler-Elektronik Kitap ve Kütüphaneler.” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

 


Ankara’dan Şair Nesrin Özcan E Postalar;nesrinozcan11@hotmail.com veya nesrinozcan11@gmail.com) 144 sahifelik ”Kainat Aşkın İzinde.” isimli şiir kitabını PTT Kargo ile adresime postalamış, kitabı bu gün aldım. Kitabının arka sayfası’nda Prof.Dr.İbrahim Agah Çubukçu-Yazar ve Şair Abdullah Satoğlu-Prof.Dr.Nurullah Çetin-Doç.Dr.Abdullah Çağrı Elgün-E.Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmet Bora Binatlı-Yazar Bayram Kaya ve MEB.E.Müsteşar Yardımcısı ve yazar Ahmet Sevgi’nin kendisi ile ilgili yazdığı kısa kısa görüşlerine de yer vermiş. Kitap, şairin 6.baskısı.(20 Mart 2018 Salı-13.39)