ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Basın yayın sanat edebiyat şiir dünyasından kısa kısa…

 

Kerim Özbekler/Gazeteci-Yazar-Şair

 

Yazarlık Akademisi Derneği Yazak İle Acemi Edebiyat Dergisinin Birlikte Düzenlediği 6. Öykü Yarışması Başvuruları Başlamıştır. (Son Katılım Tarihi. 28 Aralık 2018 Cuma)…

Bu yıl 6. si düzenlenecek olan öykü yarışmasının şartları aşağıdadır:

 1. Yarışmaya son katılım tarihi 28 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimidir. Sonuçlar 31 Mart 2019 Pazar günü www.yazak.orgsitesinden duyurulacaktır.
 2. Konu serbesttir.
 3. Sayfa sayısı 6 A4 kâğıdını geçmemelidir.
 4. Yarışmaya katılacak eserler, 12 punto Times New Roman, bir buçuk satır aralığı ile word.doc formatında, üzerinde sadece rumuz olacak şekilde hazırlanarak bir CD’ye kaydedilmeli ve CD’nin üzerinde de yine rumuz olmalıdır. Yarışmacının özgeçmişi, vesikalık fotoğrafı ve iletişim bilgileri bir zarfın içine konulmalı ve bu zarfın üstünde de yine sadece rumuz olmalıdır. CD ile birlikte bu küçük zarf, üzerinde sadece rumuz olan büyük bir zarfın içine konularak ilgili adrese kargo veya elden teslim edilmelidir. Kargo ile gönderilerde gerçek isim yazma zorunluluğu olduğu için yarışmacıların gerçek isimleriyle kargo göndermelerinde sakınca yoktur.

Teslim adresi: YAZARLIK AKADEMİSİ DERNEĞİ Alemdar Mah. Alayköşkü Cad. Hasoğlu İşhanı K: 3 Cağaloğlu Fatih/İstanbul tel: (0212) 512 88 77

 1. Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdırlar.
 2. Her yarışmacı bu yarışmaya bir tek eserle başvurabilir ve yarışmacılar bu yarışmada önceden derece almamış olmalıdırlar.
 3. Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamazlar.
 4. Yarışma şartlarına uymayan başvurular değerlendirmeye girmeyecektir.
 5. Yarışmada birinci olan yarışmacıya 10 edebi eser+plaket, ikinci olan yarışmacıya 5 edebi eser+plaket, üçüncü olan yarışmacıya plaket verilecektir.
 6. Jüri üyeleri aşağıdaki gibidir:
 • Şeref Yılmaz (Yazak Bşk/şair yazar)

 • Serpil Tuncer(Acemi dergisi editörü/hikâyeci)

 • Recep Örek(hikâyeci)

 • Fatma Türkdoğan(Yazak birincisi, hikâyeci)

 • Mehmet Dağıstanlı(romancı)

 • Pelin Macit Kutlu(hikâyeci)

Hatice Dökmen(hikâyeci)


YAZARLIK AKADEMİSİ DERNEĞİ YAZAK İLE ACEMİ EDEBİYAT DERGİSİNİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ LİSELERARASI YARIŞMASI DUYURUSU BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

İstanbul’daki devlet liselerinin ve özel liselerin öğrencileri katılabilir. 28 Aralık 2018 Mesai bitimine kadar elden veya kargo yolu ile ilgili adrese eserlerin teslim edilmesi gerekmektedir. Sonuçlar 17 Şubat 2019 tarihinde Sonuçlar www.yazak.org sitesinden duyurulacaktır.

 1. Eserler 12 punto, Times New Roman fontu ile, 1.5 satır aralığında, bilgisayar ile yazılmış olmalı, A4 ebadında 4 sayfayı geçmemiş olmalıdır.
 2. Konu ve anlatım, genel ahlak kurallarını zedelememelidir.
 3. Öykü word.doc formatında hazırlanmalı. Öykü başlığının hemen altında rumuz olmalıdır, rumuz dışında eser sahibine ait herhangi bir bilgi ve işaret bulunmamalıdır. Öykü bir CD’ye kaydedilmeli, CD’nin üzerinde de sadece rumuz yer almalıdır. Eser sahibinin özgeçmişi, vesikalık resmi ve iletişim bilgileri ayrıca bir zarfın içine konulmalı, zarfın üzerinde de sadece rumuz yer almalıdır. Bu rumuzlu zarf ile birlikte, CD, son başvuru tarihine kadar, aşağıdaki adreste olacak şekilde gönderilmelidir.
 4. Alemdar Mah. Alayköşkü Cad. Hasoğlu İşhanı K: 3 Cağaloğlu Fatih/İstanbul (0212) 512 88 77
 5. Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil, hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
 6. Yarışma formunu eksiksiz doldurmak ve fotoğraf yapıştırmak zorunludur.
 7. Yarışma koşullarına uymayan başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.

JÜRİ ÜYELERİ

*Şeref Yılmaz(Yazak Bşk.),

*Serpil Tuncer,

*İrem Akdağ,

*Fatma Türkdoğan,

*Hatice Dökmen

Birinci olan yarışmacıya jürinin belirleyeceği 10 edebi kitap+plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu

İkinci olan yarışmacıya jürinin belirleyeceği 5 kitap+plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu

Üçüncü olan yarışmacıya plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu

Devamını için: https://www.yazak.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Ruhi Türkyılmaz Sanat Evi Şiir Ödülünü Kazanan Şaire 2.500 Lira Verilecek. (Son Katılım Tarihi. 15 Nisan 2019)…

Katılım koşulları;

1- Ödüle aday olan yapıtlarda çağdaş bir dünya ve şiir görüşü, şiirin gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacaktır.

2- 1 Ocak 2018-15 Nisan 2019 tarihleri arasında yayımlanan şiir kitapları ya da kitap oylumundaki (en az 30 şiirden oluşan) şiir dosyaları ile ödüle aday olunabilir.

3- Ödüle son başvuru tarihi 15 Nisan 2019’dur.

4- Ödüle katılacak kitap ya da dosyanın 5 örneğinin katılımcı  tarafından bir başvuru dilekçesi, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle belirtilen adrese kargoyla ulaştırılması gerekmektedir. (İnternet yoluyla gönderilen dosyalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.)

5- Seçici Kurul; Ayşe Keskin, Emel İrtem, Haşim Hüsrevşahi, Ömer Turan ve Şeref Bilsel’den oluşmaktadır.

6- Ödül, 2.500 (iki bin beş yüz) TL’dir. Ödül töreni Ruhi Türkyılmaz Sanatevi’nde gerçekleştirilecek olup tarihi daha sonra açıklanacaktır.

7- Ödül bölüştürülmeyecektir.

8- Ödüle katılan kitap ve dosyalar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

Not: PTT Kargo’nun işleyişindeki yavaşlık ve aksaklıklar nedeniyle özel kargoların tercih edilmesi önemle hatırlatılır, söz konusu kargodan dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan Seçici Kurul sorumlu değildir.

Kargoyla Kitap ve Dosya Gönderim Adresi;

Ömer Turan;Ruhi Türkyılmaz Sanatevi-Atatürk Alanı, Suluhan İş Merkezi, Kat.2, No.77-78 Ortahisar-Trabzon E Posta.omerturan@yandex.com

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.