ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

16.01.2020
512
A+
A-
Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Kerim Özbekler; Gazeteci-Yazar- Şair.

17 Ocak 2020 Cuma günü, saat.18.30’da;TCDD Lokali-Eski Tren İstasyonu, Karşıyaka İzban Yanı, Karşıyaka-İzmir adresinde, Metin Soyveli yönetiminde ki ”Şiir Edebiyat Kültür Platformu”nun 12.hafta etkinliğinde ”Ömür Özçetin Söyleşisi ve İmza Günü.” proğramı gerçekleştirilecektir. Aslıhan Tüylüoğlu-Erkan Karakiraz ve Altay Ömer Erdoğan’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*******

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AÇILAN ”100.YILDA, 12 ŞUBAT RUHU ŞİİR YARIŞMASI” BİRİNCİSİNE 5.000, İKİNCİSİNE 4.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 3.000 TL. PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.04 ŞUBAT 2020 SALI)

YARIŞMANIN AMACI;
Bu yarışma, Milli Mücadelenin 100. yılı münasebetiyle; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde yürütülen Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiştir. Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde millî mücadele ruhunu yaşatmak ve kurtuluş coşkusuna sanatçıları da ortak ederek 12 Şubat ruhunun şiirin imkânlarıyla dile getirilmesini sağlamak.

YARIŞMANIN KONUSU;Kahramanmaraş’ın, düşman işgaline karşı verdiği kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemi.

YARIŞMA ŞARTLARI;
-Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilecektir.
-Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
-Şiirler “12 Şubat Ruhu” konulu olacak, Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemini dile getirecektir.
-Bir şair, yarışmaya en fazla 1 (bir) şiir ile katılabilir.
-Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
-Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde, 1,5 satır aralığında ve 12’li yazı boyutunda A-4 kâğıdına yazılmış olacaktır. Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
-Yarışmaya katılan şiirin sol üst köşesine sadece rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz “Yarışmacı Bilgi Formu”na da yazılacaktır.
-Yarışmaya katılan eserler ve ayrı bir word sayfasına yazılacak olan “Yarışmacı Katılım Formu”, 04 Şubat 2020 Salı günü saat 23.00’e kadar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yuzuncuyilsiiryarismasi@kahramanmaras.bel.tr internet adresine gönderilecektir.
-Yarışma sonuçları 08 Şubat 2020 tarihinde internet üzerinden http://www.kahramanmaras.bel.tr adresinden duyurulacaktır.
-Yarışmada ödül kazanan şiirlerle yarışmaya katılan şiirlerin her türlü yayın hakları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.
-Yarışmacılar, yarışma şartlarını ve seçici kurulun kararlarını kabul etmiş sayılacaklardır.

SEÇİCİ KURUL;
Prof.Dr.Mehmet Narlı,
Yrd.Doç.Dr. Tacettin Şimşek,
Duran Boz,
Âdem Turan,
Ramazan Avcı.

ÖDÜLLER;
1.Olan Yarışmacıya 5.000 TL.,
2.Olan Yarışmacıya 4.000 TL.,
3.Olan Yarışmacıya 3.000 TL.,
Mansiyon kazanan yarışmacıya 2.000 TL.

ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM;
Ödül töreni dereceye giren yarışmacılara ayrıca bildirilecek olup, dereceye giren yarışmacılar Kahramanmaraş’taki ödül törenine davet edilecek. İl dışından dereceye giren yarışmacıların yol ücreti ile konaklama giderleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

İLETİŞİM ADRESİ;
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü
Kayabaşı Mahallesi, Vakıf Tarla Caddesi, No.6
Tel.0-344-2252415-16
Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş

******

CEMAL SAFİ AŞK ŞİİRLERİ YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 5.000, İKİNCİSİNE 4.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 3.000 TL. PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.20 MART 2020 CUMA)…
YARIŞMA ŞARTLARI;
-Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
-Yarışmada sadece hece vezni ile yazılan eserler değerlendirilecektir. (Türk Hece geleneğinin kalıpları kullanılmalıdır)
-Yarışmaya katılacak şiirler, daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır.
-Yarışmacılar en fazla ikişer (2) şiirle katılabilirler. (Sadece bir şiire ödül verilir)
-Yarışmaya 18 yaşından büyük herkes iştirak edebilir,
-Şiirler en fazla 40 mısra olarak gönderilmelidir.
-Sadece internet üzerinden başvuru kabul edilecektir.
-Şartnameye uymayan şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Şartnamede belirtilmeyen konularda Seçici Kurul tarafından belirlenecek kararlar geçerlidir.
-Şiirlerin sorumluluğu şairlerine aittir.
-Tüm eserlerin telif hakkı Samsun İlkadım Belediyesi’ne ait olup iade edilmez.
-Yarışmacılar ödül alan ve yayınlanmaya uygun bulunan şiirlerinin Belediyemiz tarafından hazırlanacak olan albümde yayınlanmasını yarışmaya katılmakla kabul etmiş sayılacaklardır.
-Ödüle hak kazanan (İlk 3) ve şehir dışından Samsun’a gelecek olan yarışmacıların bir (1) kişilik ulaşım ve konaklama masrafları belediyemize aittir. Ödül gecesine katılmayanların (mansiyonlar hariç) ödülleri verilmeyecektir.
ESERLERİN TESLİMİ;
-Eserler belediyemizin ilan ettiği e-posta adresine yüklenecektir. Ad, Soyad ile iletişim için telefon numaranızı e-posta adresinize ekleyiniz.
YARIŞMA TAKVİMİ;
Son başvuru.20 Mart 2020
Sonuçların ilan tarihi.31 Mart 2020
Ödül töreni.18 Nisan 2020
ŞİİRLERİN GÖNDERİLECEĞİ E POSTA ADRESİ;cemalsafi2020@ilkadim.bel.tr
SEÇİCİ KURUL;
Prof.Dr.Şahin Köktürk (OMÜ TDE Bl.Bşk.),
Prof.Dr.Selçuk Çıkla (OMÜ TDE Bl. Öğretim Üyesi),
Dr.Mehmet Aydın (OMÜ Tarih Bl. Öğretim Üyesi-Şair),
Mustafa Bilir- Aşık OBALI (Halk Aşığı-Şair),
Mehmet Akif SAFİ (Cemal SAFİ’nin oğlu),
Şerif MIRIK (İlkadım Bld.Başk.Yard.),
Kenan YAVUZARSLAN (Şair-Mühendis).
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ;
Yarışmaya başvuran şiirler, Seçici Kurul tarafından belirlenen aşağıdaki kriterlere göre 100 üzerinden puanlama yolu ile değerlendirilecektir.
-Özgünlük,
-Sanatsal değeri,
-Türk örf, adet ve geleneklerine uygunluk,
-Türkçe’nin kullanımı ve zenginliği.
ÖDÜLLER;
Birincilik Ödülü.5.000 TL.,
İkincilik Ödülü.4.000 TL.,
Üçüncülük Ödülü.3.000 TL.,
Mansiyonlar (3 Adet) .1.500 TL.
Aile Özel Ödülü.Cemal SAFİ’nin ailesi tarafından seçilen bir şiire, aile tarafından verilecektir. Dereceye giren ve mansiyona değer bulunan eser sahiplerine ayrıca plaket verilecek ve Jüri değerlendirmesi sonucu belirlenen eserlerle birlikte seçki albümü haline getirilerek yayınlanacaktır.
YARIŞMA KOORDİNATÖRÜ;
Kenan Yavuzarslan Tel.0-553-7055564

******

4.CUMBA SANAT PLATFORMU ŞİİR YARIŞMASI’NDA DERECE ALAN ŞİİRLER KİTAPLAŞTIRILACAK.(SON KATILIM TARİHİ.31 MART 2020 SALI)…

Yarışma bu yıl ömrünün önemli bir kısmını, “Suyu” anlatmaya adamış İnşaat Yüksek Mühendisi Naci Özen adına sadece şiir dalında düzenlenmiştir. (Naci Özen Adına Su Gibi Kalemler).

AMAÇ;
Türk şiirine yeni kalemler kazandırmak, şiirin kalitesine katkı sunmak, ülkemiz için değerli bir insanın adını yaşatmak.

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ;
-Ödül, şiir dalında verilecektir.
-Konu, tür ve üslup sınırlaması yoktur.
-Yarışmaya isteyen herkes katılabilir.
-Şiirler daha önce internet ortamı dahil hiçbir ortamda yayınlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
-Yarışmaya aşağıda isimleri belirtilen jüri, dosya tasnif kurulu ve platformun kurucu yöneticileri katılamazlar. Dosya tasnif aşamasında ve yarışma sonucunda böyle bir durumla karşılaşıldığında ilgili eser yarışmadan ve sıralamadan çıkarılacaktır.
-Eserler en fazla 6 word sayfası uzunluğunda olmalıdır.
-Her yarışmacı sadece bir şiirle yarışmaya katılabilir.
-Şiirler “Times New Roman” yazı karakterinde, 12 punto ve A4 boyutunda yazılacak ve yedişer nüsha olarak kargo-posta yoluyla gönderilecektir.
-Eserin üzerinde veya herhangi bir sayfasında kimlik bilgileri, mahlas veya kimliğini belli edebilecek bir not yer almayacaktır. Bunun yerine eserin ilk sayfasının sağ üst köşesine rumuz yazılacaktır.
-Yarışmaya katılmak isteyen adaylar, kısa özgeçmişleriyle iletişim bilgilerinin (Posta adresi, gsm no, e posta) bulunduğu word sayfasına rumuzlarını da yazacaklar ve bu sayfayı üzerinde sadece rumuzları yazılı küçük bir zarfın içine koyup bu zarfı eserin bulunduğu büyük zarfın içinde postaya vereceklerdir. (Elden ve E Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)
-Daha önceki şiir ve öykü yarışmalarımızdan herhangi birinde yarışmaya katılarak şiir dalında ilk üçe girenler bu yarışmaya katılamazlar.
-Eserler yarışmacılara geri verilmeyecek-gönderilmeyecektir.
-Yarışmaya katılan eserleri Cumba Kültür Sanat Platformu aylık olarak çıkardığı Cumba Fanzin’in 2020 yılındaki herhangi bir sayısında yayınlayabilir.
-Yarışmaya gönderilen eserler yarışma tasnif kurulunca ön elemeye tabi tutulacak, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, yarışma dışı bırakılacaktır.
-Eserler jüri üyelerine 01 Nisan 2020 itibariyle gönderilecek ve değerlendirmeler 30 Nisan 2020’de alınacaktır.
-Derece alan eserler, Cumba Kültür Sanat Platformu ve Naci Özen ailesi tarafından kitaplaştırılacaktır.
-Jürinin değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkan sonuçlar 01 Mayıs 2020 tarihinde sosyal paylaşım sitesi sayfalarımızdan duyurulacak ve belirlenecek bir tarihte ödül töreni Naci Özen’in ailesinin, jürinin, Cumba Kültür Sanat Platformu yönetici ve gönüllülerinin katılımı ile gerçekleşecektir.

BAŞVURU ADRESİ;
Cumba Kültür Sanat Platformu
İcadiye Mahallesi, Mağazacı Sokak, No.14/A
Üsküdar-İstanbul

JÜRİ ÜYELERİ;
Fevziye Şimdi (Yazar Şair),
Hatice Nayır (Şair),
Tansel Köseoğlu Mamat (Edebiyat Öğretmeni),
Tuba Kır (Yazar),
Türkan Kebeci (Yazar Şair),
Umut Kutlu (Şair),
Yalçın Soysevinç (Cumba K.S.P. Temsilen Gazeteci).

DOSYA TASNİF KURULU ÜYELERİ;
Asiye Tüzün Koç,
Ayşe Güray Koç,
Deniz A.Tüzün.

*****

2020 YAŞAR NABİ NAYIR GENÇLİK ÖDÜLLERİ ŞİİR VE ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞLADI, DERECEYE GİREN DOSYALAR VARLIK YAYINLARI ARASINDA KİTAP OLARAK YAYINLANACAK.(SON KATILIM TARİHİ.01 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA)…

YARIŞMANIN AMACI;
Varlık Dergisi ve yayınlarının kurucusu Yaşar Nabi Nayır adına her yıl kuruluş yıldönümü olan Temmuz ayında şiir ve öykü dallarında verilen Gençlik Ödülleri, edebiyatımıza yeni değerler kazandırma amacını taşıyor.

YARIŞMA KOŞULLARI;
-Ödüle 30 yaş ve altındakiler, şiir ve öykü dallarında katılabilir.
-Her iki dalda da, ödüle aday olunabilir.
-Kitap olarak yayımlanmaya uygun şiir ve öykü dosyaları A4 kâğıda Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto, çift satır aralıklı dizilmiş olmalıdır.
-Her dosyada fotoğraf, özgeçmiş ve iletişim bilgileri. İlk sayfada, dosya adının altında bulunmalıdır.
-Dosyalar 6 kopya halinde en geç 01 Nisan 2020 tarihine kadar “Varlık Dergisi;Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri-Perpa İş Merkezi, B Blok, K.5, No.484, 34384 Şişli-İstanbul” adresine gönderilmelidir.
-Dosyalar, iade edilmez.
-Yarışma sonuçları, Temmuz 2020 tarihli Varlık Dergisi’nde açıklanacaktır.
-Ödüle değer görülen dosyalar, Varlık Yayınları’nca kitap olarak yayımlanacaktır.

ŞİİR SEÇİCİ KURULU;Hüseyin Ferhad-Zeynep Uzunbay-Nilay Özer-Ali Özgür Özkarcı-Seyyidhan Kömürcü.

ÖYKÜ SEÇİCİ KURULU;Nursel Duruel-Mehmet Zaman- Saçlıoğlu-Hatice Meryem-Selçuk Orhan-Pelin Buzluk.

******

Mustafa Akbaba

Nevzuhur Dergisi (16 Sayfa)

Atatürk Cad. 1306 Sk. Akbaba Apt. No.1/2 

Antalya

Tel.0-242-2418062-63 Faks.0-242-2414174 E Posta.alidemirel47@hotmail.com Genel Yayın Yönetmeni.Ali Demirel 

NOT.Nevzuhur Dergisi, ücretsiz olarak dağıtılan 1 edebiyat dergisidir. Yayınlanması için, edebi yazı ve şiirlerinizi dergi adresine iletebilirsiniz.

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.