Edebiyat dünyasından kısa duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci, Yazar Şair

0
295

Sevgili arkadaşlarım, dostlarım, edebiyatseverler,

Deve Boku kitabını konu alan, Savaşları’yla ilgili sanırım ilginç bir sunum dinleyeceğiz. Bir romanın kuramsal yönden incelenmesini ben de merak ediyorum. Bekliyorum.
Sevgiler.
İnci Gürbüzatik

Yazar ve Güncel Sanat Dergisinin yöneticisi ve Baygeç Yayın sahibi Arslan Bayır, İmza ve söyleşi günleri 6-7 aralık tarihleri arasında başlıyor. Söyleşide okuma alışkanlığını kazandırmak, dilimizi doğru kullanmak konusu anlatılacak. Yer; Alanya Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Konaklı / ALANYA

 

 

 


07 Aralık 2018 Cuma günü, saat.18.00,19.30 arasında; Konak Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Konak,İzmir adresinde, ‘’45. Kıbatek Edebiyat Şöleni’’ Açılış Resepsiyonu,

08 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.10.00,14.00 arasında; İzmir Fuarı Gençlik Tiyatrosu,İzmir adresinde, İzmir halkına yönelik 45.Uluslararası Edebiyat Şöleni,

09 Aralık 2018 Pazar günü, saat.16.00,17.00 arasında; Bergama’lı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Konferans Salonu, Bergama adresinde, 45. Kıbatek Uluslararası Edebiyat Şöleni…

10 Aralık 2018 Pazartesi günü, saat.13.30’da;Yaşar Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu,İzmir adresinde, 45. Kıbatek Edebiyat Şöleni ve Şiir Dinletisi gerçekleştirilecektir. 27 şairin sahne alacağı bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


07,15 Aralık 2018 tarihleri arasında; Kocaeli Tarihi Gar Binası Sergi Salonu,Kocaeli (İzmit) adresinde, Türkiye Güzel Sanat Eserleri Meslek Birliği (MESAM) Üyesi Ecaterina Nicolou’nun ”Mevlana ve Semazenler, Kişisel Yağlıboya Resim Sergisi” açılacaktır. Koordinatörlüğünü Şair, Yazar, Fotoğraf Sanatçısı Can Akın’ın ve Tasavvuf Sanatçısı Murat Taylan’ın yaptığı bu sergiyi isteyen herkes ücretsiz olarak ziyaret edebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


07 Aralık 2018 Cuma günü, saat.18,30,22 00 arasında; Cömert  Şiir Evi,Fevzi Çakmak 1.Sokak, No.10/1 Kızılay, Ankara adresinde, Ozan İbrahim Aydoğan sunumu ile THM saz ve yorumcu Bayram Demin ile şair ve yorumcu Resul Kılıç ile  canlı yayın yapılacaktır.  Telefonla katılmak isteyenler, şiir ve türküleri için 0 533 5105737 nolu telefonu arayabilirler. Canlı yayınımızı yapan  Necati Özdemir ‘e ait olan 0 535 4967138 nolu telefon numarasını kullanarak mesajlarınızla istek ve arzularınızı iletebilirsiniz. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


08 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de; Ekin Sanat Dergisi, Karanfil Sokak, No.24/16 Kızılay, Ankara adresinde, Mehmet Ercan ve Müslüm Kabadayı ”Şiir’de Yaratım ve Üretim Süreci” konusunda birer konuşma yapacaklardır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


08 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.18.45’de;Kabakçı Konağı Hamamönü, Ankara adresinde, Dünya Aşıklar Şairler Yazarlar Sanatçılar Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği Başkanı Aşık Yakup Temeli ve yöneticilerinin tertip ettiği ”Sazlı,Sözlü Şiir Şöleni” vardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


10 Aralık 2018 Pazartesi günü, saat.10.00’da;Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi 1.Salon Sakarya adresinde, Cengiz Aytmatov’u anma programı vardır. Programı da resim ve kitap sergisi, Açılış Konuşmaları,Tiyatro Gösterisi, Manas Destanı, Koşok, Şiir Okumaları, Dünya Aytmatov Okuyor Video Gösteriri ile panel mevcuttur. Panelistler ise Kastamonu Üniversitesi’ndan Prof.Dr. Orhan Söylemez, Dicle Üniversitesi’nden Doç.Dr. Caştekin Turgunbayer, Kastamonu Üniversitesi’nden Dr. Samet Azap’tan ibarettir. Bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ayrıca programı sırasında izleyicilere sürpriz hediyeler de dağıtılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


15 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.13.00,17.00 arasında, Furkan Cafe, Molla Hüsrev Mahallesi, Vatan Caddesi, No.50 Fatih,İstanbul (Vefa Bozacısı’na Yakın) Tel.0,538,2202795 adresinde, Kuva,i Milliye Şiir Grubu’nun ”Atatürk,Cumhuriyet,Aşk ve Sevda Şiirleri” etkinliği yapılacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir ve istediği şiiri okuyabilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.İSMAİL ÖZMEL VE AKPINAR DERGİSİ

Avukat, Gazeteci,Yazar, Şair İsmail Özmel 01.01.2006 tarihinde yayınlamaya başladığı, Akpınar Dergisi’nin Eylül,Ekim 2018 tarihli 77. sayısını posta vasıtası ile yıllarca olduğu gibi yine adresime ulaştırmıştır. 44. sayfalık Akpınar Dergisi’nin içinde bu sefer aşağıda isimleri belirtilen yazar ve şairlerimiz, karşılarındaki başlıkları kullanarak bu sayıda yer almışlar.

İsmail Özmel; Türkçenin Üzerine Bir Kaç Eser,
Doç.Dr. Abdurrahman Kolcu; Tevfik Fikret:Bir Hayalet Avcısı,
Prof.Dr.Nurullah Çetin (Ankara);

Türk Ruhuna Tercüman Bir Hikayeci: Necdet Ekici,
Bahattin Karakoç; Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman (Şiir),
İsmail Özmel; Osmanlı Devleti’nin Bilgi İhtiyacını İlk Gören İnsan: Katip Çelebi,
Abdullah Satoğlu (Ankara);Hüzünlü Mısralar 111 (Şiir),
Handan Türkmen; Hatırlıyor musun ? (Şiir),
Bedrettin Keleştimur (Elazığ);

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu Tanıyalım,
İsmail Özmel; Bir Sabah Şehirde Yalnız Dolaşmak (Şiir),
Murat Soyak; Bisiklet İzleri (Şiir),
Ahmet Özdemir; Yankı (Şiir),
Fırat Ensari; Gitmekle Kalmak Arasında (Şiir),
Sabahat Varol İnsel; Sılaya Yolculuk,
Abdulkadir Güler (Söke,Aydın);

Vefatının 1.Yılında Feyzi Halıcı’yı Saygıyla Anıyoruz,
Bekir Oğuzbaşaran; Manzum Portreler,
Ahmet Ayaz (Gaziantep);Nerelerdesin ? (Şiir),
Süleyman Taşçı; Vazgeçemedim (Şiir),
Yalçın Sevim (Afyon); Sevda Sokağı (Şiir),
Senem Hayriye Aygül; Koca Çınar (Şiir),
Ali Rıza Kaşıkçı; Yar Seni (Şiir),
Musa Doğruer; Öğretmenim (Şiir),
İsmail Özmel; Küçüksu’da Gezinti (Şiir).

Siz de Akpınar Dergisi’ni edinmek, okumak veya yazdığınız yazı ve şiirlerin Akpınar Dergisi sütunlarında yer almasını istiyorsanız aşağıdaki bilgileri kullanarak irtibat kurabilirsiniz.

İsmail Özmel
Akpınar Kültür Sanat Edebiyat ve Şiir Dergisi
Yeni Çarşı İş Merkezi, B Blok, No.1/5
Niğde
Tel.0,388,2131250
Fax.0,388,2333545
E Posta.ismailozmel@hotmail.com