Edebiyat dünyasından kısa duyurular / Kerim Özbekler

0
351

Gevaş-Ankara-Kahramanmaraş ve Tarsus’ta Etkinlik var.

Kerim Özbekler – Gazeteci-Yazar-Şair

 

ARATOS DERGİSİ 15. YILINI KUTLUYOR…
12 Mayıs 2018 Cumartesi günü, saat.19.00’da;Aratos Kültür Sanat Evi Tarsus adresinde, Aratos Dergisi’nin 15.yılı aşağıdaki proğram çerçevesi içinde kutlanacaktır.
-Tarsus’ta Aydınlanmanın Öncüleri-Resim Sergisi açılışı,
-Açılış Konuşmaları: Uğur Pişmanlık (Aratos dergisi Yayın Yönetmeni)-Doç. Dr. Zehragül Aşkın (Aratos dergisi Yayın Kurulu Başkanı),
-Aratos’un 15 yıllık Öyküsü” sinevizyon gösterisi,
-Aratos Yazarları konuşuyor” İlter Uzel-Ayça Öztorun,
-2018 yılı “Aratos Ödülleri” Töreni:
“Aratos Kültür Sanat Ödülü” Mersin Tiyatro Derneği(METİD)’e, “Aratos Emek Ödülü” basın emekçisi gazeteci Yakup Boncuk’a verilecek.
-Okurları Aratos’un Anlatıyor: İrem Yarpuz-Eren Erdem-Mehmet Akay-Zeliha Kelekçi-Osman Homurlu,
-Müzik dinletisi: Orhan Güvenç’ten “Memleket Türküleri” –
Kokteyl ve kapanış.
İlgilenenlere, önemle duyurulur.
Uğur Pişmanlık
Aratos Dergisi Yayın Yönetmeni
Tel.0-533-7234789
E Postalar.aratosdergisi@gmail.com veya ugurpismanlik@gmail.com


09 Mayıs 2018 Çarşamba günü, saat.16.00’da;Vizontele Sineması Gevaş-Van adresinde, ”Gevaş Meslek Yüksek Okulu Şiir Dinletisi” yapılacaktır. Sahneye çıkarak şiir okuyacak olan şairlerin isimleri aşağıdaki şekildedir, Doç.Dr.Erkan Düz-Doç.Dr.Nurullah Ulutaş-40’tan fazla kitabın yazarı ve şairi Müştehir Karakaya-Van Kitapları ile ünlü yazar ve şair Ümit Kayaçelebi-Mehmet Feyat-Fuat Arpa-Van Şairler ve Yazarlar Birliği (VAYAB) Başkanı Yaşar Adıyaman-Hamza Toprakoğlu-Muhsin Öztopçu-Ercan Ulutaş. ”Baharı Şiirle Karşıyalım” sloganı adı altında yapılacak olan bu etkinliği ise Hakan Pütün sunacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


11 Mayıs 2018 Cuma günü, saat.17.00–20.00 arasında;Tarih Vakfı-Selanik Caddesi, No.82/30, Tankut İş Merkezi, 5.Kat Kızılay/Ankara adresinde, moderatör’lüğünü Neslihan Demirkol’un yapacağı ”Monoğraf Buluşmaları” konulu bir toplantı tertip edilmiştir. “Münevverden Entele:Türk Edebiyatı ve Entelektüel Sorumluluk” konusunun ele alınacağı toplantı sırasında konuşmacılar ve konuşma konuları aşağıdaki şekildedir.
-Murat Cankara;“Amma Yaptınız ha! Artık Felâtun Elifbayı da Bilmesin Olur mu?”,
-Jale Özata Dirlikyapan;“Tanpınar:Türkiye Beni Yedin!”,
-Erkan Irmak;“Nâzım Hikmet Neden Hain, Orhan Pamuk Neden Akıllı Olsun?” İlgilenenlere, önemle duyurulur.


12 Mayıs 2018 Cumartesi günü, saat.13.30’da;Olvido Kafe-Yenişehir Mahallesi, 74002 Sokak, No.5 (Müze Arkası) Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş adresinde, Şair-Yazar Altay Öktem ”Thomas Düşerken-Kurgudan Gerçekliğe Yazma Serüveni ” konusunda bir söyleşi yapacak ve okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.