Göçmen kadın öyküleri / Londra Gazetesi

0
469

Dursaliye Şahan’dan göçmen kadın öyküleri

ah-o-kadinlar-kitabi-2

(Kitabın yayımlandığı linkler)

Kitaptan alıntı:

Aslında bütün mesele gülüşlerin içindeki can olmakta…” (Mihriban Hanım’ın hikâyesinden…)

Kitaptaki ‘Mihriban Hanım’ hikâyesi. 

“Ah O Kadınlar”

Dursaliye Şahan’ın dördüncü öykü kitabı olan ‘Ah O Kadınlar’ Akademisyen Yayınlarından çıktı. Gazeteci Yazar Dursaliye Şahan’ın Akademisyen Yayınlarından çıkan dördüncü öykü kitabı, ‘Ah O Kadınlar’ raflarda. Daha çok göçmenlik konusunu işleyen Şahan’ın kahramanları yine kadınlar. Yasak aşkların toplum içindeki yansımaları ve muhataplarında bıraktığı enkazlar, yaşanmamış sevdalarla birlikte şefkatin vazgeçilmez huzuru… Ve elbette söz konusu aşk olunca, kolayca ortadan kalkabilen sınıf farkının aslında hayatımızda çok da gerekli olmadığını gösteren yaşamın içindeki hikâyeler.

Alıntı: Londra Gazetesi

dursaliye-sahandan-gocmen-kadin-oykuleri-londra-gazete

&&&

Sıradan görünen sekiz kadın karakterin, yaşamlarını ve büyük aşklarını yalın bir dille anlatan yazar; bundan önceki öykülerinde olduğu gibi erkekleri yine fonda bırakmayı tercih etmiş.
Yasak aşkların toplum içindeki yanılgıları ve muhataplarında bıraktığı enkazlar, hiç yaşanmadan yüreklerde büyüyen sevdaların ince sızısı, şefkatin verdiği değerli huzur.
Sayın Şahan, sadece aşk duygusunu değil, hayatın içinde farkında olmadan dokunduğumuz yaşamlara neleri katıp, neleri yıktığımıza da değinmiş.

http://www.tyb.org.tr/dursaliye-sahandan-yeni-oyku-kitabi-ah-o-kadinlar-25200h.htm

      • http://www.netdsanat.com/ah-o-kadinlar/

*****

ah o kadınla- dursaliye şahan -yazı atölyesi- (4)