Tottenham Çocukları Roman Oldu

0
519

Dursaliye Şahan Yeni Kitabında Gençlerin Gizemli İntiharlarını İşledi.

 

httpyaziatolyesi-comdursaliye-sahan-yazdi-tottenham-cocuklari-roman-oldu

Yazar Dursaliye Şahan, “Çoğu göçmenin

gerçek yaşamları hikâyelerdekinden, romanlardan çok daha zor. Ana sorun para gibi görünse de asıl sorun daha derin. Kültür çatışması, kimlik bunalımı diyerek geçiştirmek anlamsız. Çetelerin içindeki entrikaları ve olayları olduğu gibi yazmaya kalksaydım muhtemelen baba bir korku romanı çıkardı. Tottenham Çocukları Şırnak’dan Londra’ya uzanan maceralı,
romantik bir dramı anlatıyor” dedi.

 

2016-12-02-11-35-08l

 

Yakın zamana kadar Türkiyeli toplumun kabusu olan ‘genç intiharlar’ roman
oldu.
Yazar Dursaliye Şahan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı, ‘havlu atan gençlerin
erken ölümü’ olarak nitelendirdiği gençlerin hikâyesi, ‘Tottenham Çocukları’ adlı romanı Sola Yayınlarından çıktı.

Her ne kadar yazar karakterlerin ve olay örgüsünün kurgu olduğuna vurgu yapsa da elbette ki, yaşanmış hayatlardan esinlenen romanın gerçeklik payı göz ardı edilemez. Şahan, “Çetelere bulaşan gençlere karşı sistem çok acımasız. Çoğu göçmenin gerçek yaşamları hikâyelerdekinden, romanlardan çok daha zor. Ana sorun para gibi görünse de asıl sorun daha derin. Kültür çatışması, kimlik bunalımı diyerek geçiştirmek anlamsız. Çetelerin içindeki entrikaları ve olayları olduğu gibi yazmaya kalksaydım muhtemelen baba bir korku romanı çıkardı. Tottenham Çocukları Şırnak’dan Londra’ya uzanan maceralı, romantik bir dramı anlatıyor.” dedi.

 

2016-12-02-14-19-32
Kitap önümüzdeki günlerde internet kitapçılarında ve Londra’da, ‘Kitap Café’si olan The Garden House’da (410 High Rd, Tottenham Hale, London N17 9JB) satışa sunulacak.

 

2016-12-02-11-34-00

 

Kaynak: http://www.londragazete.com/issues/issues-822/