Çok Şeyi İhmal Ediyor İnsan / Mahmut Çetin Zorba

0
240

Aklımıza düştükçe sevdiklerimizi aramayı ziyaret etmeyi hep ihmal ediyoruz.

 

Günler yoğun geçiyor ve de hızlı. Bir bakıyorsunuz ki ayları yılları devirmişiz. Hayat uğraşı içinde ihmal etmişiz çok şeyi. Anneyi, babayı, kardeşi, çocuğu, komşuyu ve hatta kendimizi… Tıraş olmayı kendimize günaydın demeyi bile ihmal etmişiz.

Çok şeyi ihmal ediyor insan;

Aklımıza düştükçe sevdiklerimizi aramayı ziyaret etmeyi hep ihmal ediyoruz. Ne çok gerekçemiz var ihmalimizi savunmak için. “Yarın uyanınca ararım” “Aman bu gün yorgunum hafta sonu giderim.” “Bu kadar iş güç var nasıl gideyim.” “Bu yıl maddi durumum iyi değil. İnşallah seneye.” Daha neler neler. Yarınının bu günden daha iyi olacağına emin misin? Uyandığında aramak istediğin kişinin hayatta olacağından, ertelediğin ziyareti daha sonra yapabileceğinden emin misin?

Çok şeyi ihmal ediyor insan,

Elindeki akıllı telefona ayırdığın zamanın yarısını ayırıyor musun sevdiklerine? Ya da teknolojik aletlere verdiğin paranın onda birini sevdiklerine gitmek için ayırıyor musun? Bir düşün tableti kaça aldın,  bilgisayarı, akılı telefonu. Topla ve onda biri ile kimleri ziyaret edebileceğini bir düşün.

Çok şeyi ihmal ediyor insan.

Sen ihmal edebilirsin hayatı ama hayat ihmale gelmez. Ecel yarını beklemez. Keşkeler dolanmasın dilimize. Gönlünce yaşa ama hayatın gereğini yaparak. Hatırlama yapmadıklarını ağlayarak.

Mahmut Çetin Zorba

18.07.2017 Antakya