Bizler toplumun birer aynasıyız

0
466

Britanyalı yazarlar ve şairler Britanya Alevi Federasyonunda buluştu…

 

Etkinliğe katılan yazarların ve şairlerin arasında, Ali Erdoğan, Canan Aktaç, Dursaliye Şahan, Gülsüm Coşkun, Kadim Laçin, Kamil Küpeli, Leyla Aslan, Niyazi Özkan, Özgür Aydemir, Sultan Karataş ve Yaşar İsmailoğlu vardı.

Etkinlikte ilk sözü alan BAF Başkanı İsrafil Erbil, bu etkinliğin kurumlaşmak için ilk adım olduğunu vurguladı ve ifadesine şöyle devam etti:

“Bizim buradaki amacımız ve isteğimiz, kalem emekçilerimizin kurumlaşmasıdır ve böylece onların rol model kurumlar oluşturmasıdır. Yazarlarımızdan oluşan bir resmi kurumun çıkması ve kurumun bizlere ve gelecek nesillerimize örnek olmaları en önemli isteğimizdir. Düzenlenen bu etkinlikle yazarlarımızın kitapları, halk ve çocuklar ile buluşması bizler için çok değerli ve anlamlı. Kalem emekçilerimizin bu alanda koydukları emekler ile toplumumuza bir ışık tutuyor” dedi.

Yazarların arasında kendisinin en yaşlısı olduğunu belirten Ali Erdoğan, yazarların toplumun birer aynası olduklarını söyledi ve özellikle halkın ve çocukların farklı çeşitlerde kitaplar okumalarını istedi.

Erdoğan, “Mutluluk pınarında susuzluğunu gidermek istiyorsanız kitap okuyunuz” dedi.

Yazarlar ve şairler tek tek kendilerini ve kitaplarını tanıttı ve Britanya Alevi Federasyonunun böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Yaşar İsmailoğlu ve Gülsüm Coşkun yazdıkları şiirleri okudu, Leyla Aslan yazdığı türkü seslendirdi ve Sultan Karataş komik bir mizah okuyarak etkinlik sona erdi.

Britanya Alevi Federasyonunda toplanan yazarlar, etkinlik sonrası bir toplantı gerçekleşti ve kurumlaşmak için gerekenleri yapacaklarını açıkladı.

 

Kaynak: https://www.londragazete.com/2018/02/20/bizler-toplumun-birer-aynasiyiz/