Haftanın Kitabı – Başbakan’ın Bakan Kılıç’ı tokatlama olayı bu kitapta mı yazıyor?

0
788
Daha önce olmuş ve söylenenlere göre Crea yayınlarındamn çıkan Fakir Cennet adlı kitabın içinde ‘Alev’ adlı öyküde anlatılıyormuş.
19 Eylül 2013 Perşembe 10:40
 
Dürsaliye Şahan’ın yazdığı kitapta geçen o satırlar, Bakan Kılıç’ın tokatlanması olayını mı anlatıyor ?
 
Ancak kitap 2007 yılında Crea yayınlarından çıkm ış ve o sıralar Bakan Kılıç sadece Milletvekili imiş.
 
Bakan Suat Kılıç, muhabirlik görevi sırasında 2002 Türkiye genel seçimlerinde Samsun’dan AK Parti 6. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi. AK Parti’nin Samsun’dan yedi milletvekili çıkarmasıyla birlikte, 22. dönemde en genç milletvekili sıfatıyla meclise girdi. Meclisin açılış toplantısında en genç üye olarak geçici Başkanlık Divanı’nda yer aldı. Daha sonra yapılan seçimlerde ise kalıcı olarak Divan’a seçildi. Bu dönemde Ak Parti’nin Tanıtım ve Medya Başkanlığı yardımcılığı görevini de üstlendi.
 
 
Kılıç, 2007’deki seçimlerde yine Samsun’dan AK Parti 3. sıra milletvekili adayı oldu ve seçimler sonucunda ikinci kez meclise girmeye hak kazandı. Ağustos 2009’da kabine değişikliği sonucunda boşalan AK Parti grup başkanvekilliğine seçildi.
 
Kitapta tokatlama olayı şöyle geçiyor
 
Belli ki kitaptaki ‘Alev’ öyküsünü yazar bu olaydan esinlenerek yazmış….“İki gün sonra Milletvekilimiz istifasını verdi. Videocu çocuğa zemin kattan tek odalı daireyi veren müteahhitin söylediğine göre; başbakan, kendi makamında bizim milletvekiline öyle bir tokat aşk etmiş ki, seyredenlerin bile yüreği hoplamış.” Fakir Cennet / Crea Yayınları
 
Peki bu kitapta yazılan hikaye öylesine bir hikaye mi ? Yoksa Bakan Kılıç mı anlatılıyor ? İşte bunu şimdilik bilmiyoruz.
 
Kaynak: http://www.kadinhaberleri.com/ozel-haberler/basbakanin-bakan-kilici-tokatlama-olayi-bu-kitapta-mi-yaziyor-h12739.html