Ayla Kutlu, Yaz Yazım Öykü Atölyesi

0
373

Aalen Antakya Kültür Derneği’nin düzenlediği Yaz Yazım Öykü Atölyesine konuk oldu.

 

Aalen Antakya Kültür Derneği’nin düzenlediği Yaz Yazım Öykü Atölyesine konuk olarak katılan ünlü yazar, “İlham perisi 19.yüzyılda öldü” dedi.

Aalen Antakya Kültür Derneği’nin düzenlediği Yazı Atölyesine konuk yazar olarak katılan Ayla Kutlu, yazma teknikleri üzerine önerilerde bulundu.

Uzun bir çalışmadan sonra Bilgi Yayınevinden çıkan Asi.. Asi romanından sonra dinlenmek için ara veren Kutlu, çalışma stilini soran atölye öğrencilerine; “İlham perisi 19.yüzyılda öldü. Yazmak için öncelikle çok çok okumak, sonra da bıkmadan yeniden yeniden yazmak gerekiyor. İstikrarlı ve azimli olmak gerekiyor” dedi.

Atölye Yönetmenliğini Dürsaliye Şahan’ın yaptığı, 2009’da başlayan Yaz Yazım Öykü Atölyesinin ilk ürünü olan Asi’den Taşan Öyküler kitabına da değinen yazar öncelikle katılımcıları tek tek kutladıktan sonra kitabı oluşturan öykülere de değindi.

Atölye öğrencilerinden Süha Kıyak, Yazarın “Zaman da Eskir” kitabından etkilendiğini belirterek “Ayla hanımla sohbet etmek çok hoş ve besleyici oldu” dedi.

Necla Karataş ise; “Ayla hanımın iyi bir okuyucusuyum. Ondan çok şey öğrendim. Bizi kırmayarak atölyemize konuk olmasını da minnetle karşılıyorum. ‘Fotoğraf okumayı öğrenin’ cümlesi de benim için çok etkileyiciydi. Umarım tekrar sohbet etme şansımız olur” sözleri ile memnuniyetini dile getirdi.

 

&&&