Sessiz film döneminin ünlülerinden Agnes Ayres

0
526
Agnes Ayres (1898 – 1940)
 Agnes Ayres sessiz film döneminde ün kazandı Amerikalı aktris oldu. O Şeyh karşısında Rudolph Valentino Lady Diana Mayo rolüyle biliniyordu.
 
4 Nisan’da Solon ve Emma (kızlık soyadı Slack) Henkel Agnes Eyre Carbondale Henkel, Illinois olarak doğmuş, 1898 O bir on yıl onun üst düzey olan bir ağabeyi, Solon William Henkel, vardı. O bir Essanay Studios personel müdürü tarafından fark ve bir kalabalık sahnesinde ekstra olarak dökme olarak zaman o 1914 yılında iş hayatına başladı.
 
Oyunculuk alanında kariyer için annesiyle New York’a taşındıktan sonra, Ayres aktris Alice Joyce tarafından fark edildi. Joyce Joyce’un karakterin kardeşi olarak sonunda Ayres Richard yüzsüz (1917) dökme yol açtı iki paylaşılan fiziki benzerlik, fark ettim. Paramount Pictures kurucusu Jesse Lasky ona bir ilgi çekmek için başladığı Ayres ‘kariyer ivme kazanmaya başladı. Lasky ona Enemy (1920) tarafından düzenlenen İç Savaş drama başrol verdi ve aynı zamanda çeşitli Cecil B. DeMille yapımları onun için parçalar için kulis yaptı. Bu Ayres evli ve hızlı bir şekilde boşanmış, bu süre içinde, o I. Dünya Savaşı She sırasında evlenmek olan Yüzbaşı Frank P. Schuker, bir subay da Lasky ile bir aşk başladı.
 agnes-ayres-sessiz-film-doneminde-un-kazandi-3
1921 yılında, Ayres o Lady Diana Mayo, Şeyh “Latin aşık” Rudolph Valentino karşısında İngiliz mirasçı olarak dökme olarak zaman yıldızlığa vurdu. Ayres sonra Şeyh 1926 netice oğlu Lady Diana olarak rol aldı. Şeyh serbest bırakılması ardından, o Wallace Reid, Yasak Meyve (1921), ve Cecil B. DeMille en destansı On Emir (1923) oynadığı Anatol İşleri (1921) dahil olmak üzere birçok diğer filmler önemli roller için gitti.
 
1923 olarak, Ayres ‘kariyer Jesse Lasky ile olan ilişkisi sona ermesinin ardından azalmaya başladı. O çift 1927 yılında boşanıyor önce bir kızı vardı 1924 yılında Meksika diplomat S. Manuel Reachi evlendi.
 
1929 yılında, Ayres ’29 arasında Crash onun servet ve gayrimenkul holdinglerin kaybetti. Aynı yıl, o da Jack Holt oynadığı, Donovan Affair onun son büyük rolü ortaya çıktı. Para kazanmak için, o oyunculuk yaptı ve vodvil devre oynadı. O bir dönüş yapabilir emin, 1936 yılında oyunculuğa döndü. Oynadığı rol ve biraz kilolu sabitlemek için açılamıyor, Ayres çoğunlukla geçmiyor bit bölgelerinde ortaya çıktı ve nihayet 1937 yılında iyi için hareket emekli oldu.
 
Emekli olduktan sonra, Ayres umutsuz oldu ve sonunda bir sanatoryum işlendiği. O da 1939 yılında, Reachi için kızının velayetini kaybetti [3]
She Her zaman Hollywood mezarlığı defnedildi olan 42 yaşında evinde 25 Aralık 1940 tarihinde beyin kanaması sonucu öldü.
 
 
Sinemada yaptığı katkılardan dolayı, Agnes Ayres 6504 Hollywood Bulvarı’ndaki Hollywood Walk of Fame bir yıldız vardır.