3’üncü, Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri, son katılım tarihi 31 Mayıs

0
463

3.ATTİLA İLHAN EDEBİYAT ÖDÜLÜNÜ KAZANAN ŞİİR VE ROMAN KİTABI SAHİBİNE 7.500 LİRA PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.

SON KATILIM TARİHİ.31 MAYIS 2018 PERŞEMBE.

Gönderen: Kerim Özbekler

Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı yöneticileri tarafından, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle düzenlenen Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştiriliyor. 2017 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü”, ayrıca 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara da ilk roman ve ilk şiir kitabı için “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecek.

Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı yöneticileri bu yarışma ile ayrıca, rahmetli Attilâ İlhan’ın hayattayken yaptığı gibi gençleri. Kadın şair ve romancıları teşvik etmeyi de amaçlıyor, bu çerçevede 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarların ilk roman ve ilk şiir kitaplarına da “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” veriliyor.

2017 yılı içerisinde yayımlanmış eserlerin katılabileceği yarışmada, “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü’ne hak kazanan şiir kitabı ve roman sahibi ayrıca 7.500 TL; “Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne hak kazanan ilk şiir kitabı ve ilk roman sahibi ise 2.500 TL para ödülü sahibi olacak.

ONURSAL SEÇİCİ KURUL BAŞKANI DOĞAN HIZLAN;

Onursal Başkanlığı’nı Doğan Hızlan’ın üstlendiği Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin seçici kurulunda, 2 ayrı seçici kurulu bulunuyor.

ROMAN SEÇİCİ KURULU ÜYELERİ;
Başkanlığını Selim İleri’nin üstlendiği Roman Seçici Kurulu’nun üyeleri Mehmet Eroğlu-Asuman Kafaoğlu Büke-Ülkü Karaosmanoğlu-İlhan ailesi adına Ali Cem İlhan.

ŞİİR SEÇİCİ KURULU ÜYELERİ;
Metin Celal başkanlığındaki Şiir Seçici Kurulu A. Ali Ural-Haydar Ergülen-Adnan Özer-İlhan ailesi adına Kerem Alışık.

SON BAŞVURU TARİHİ: 31 Mayıs 2018 Perşembe.

YARIŞMAYA İŞTİRAK ETMEK İÇİN;
Yarışmaya katılacak şair ve yazarlar ya da yayınevlerinin, aday olunduğuna dair imzalı bir yazı ile 10 nüsha kitaplarını, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü akşamına kadar Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın adresine teslim etmeleri gerekiyor. Ödül kazanan eserler ise, Seçiciler Kurul değerlendirmelerinin ardından 2018’in kasım ayında açıklanacak.

ESERLERİN GÖNDERİLECEĞİ ADRES;
Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı
Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak, No.26, Kat.2
Taksim-Beyoğlu-34433 İstanbul